Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen ürüggyel kérhetném meg...

Milyen ürüggyel kérhetném meg egyetemen a tanáromat, hogy hadd járjak be másik időpontban más tanárhoz?

Figyelt kérdés
Elsős vagyok és bejárós, ügyintéző vette fel a tárgyaimat. 2 napom is olyan, hogy 5 lyukas órám van, ez alatt nem tudok hazajönni, mert 1,5 órára lakom az egyetemtől. Hétfő reggel 8-kor van proszemináriumom, utána 5 lyukas, ezt szeretném átrakatni más időpontra, viszont más időpontokban más tanár tartja az órát. Arra gondoltam, hogy írok egy e-mailt a tanárnak, hogy nem járhatnék-e be másik tanárhoz megfelelőbb időpontban, de nem tudom, hogy milyen indok lenne a legmegfelelőbb arra, hogy engedélyezze. Szerintetek?

2013. szept. 4. 16:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi lenne az igazsággal??
2013. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Te nem tudod áttenni? Attól, hogy az ügyintéző vette fel, te is tudod módosítani (legalábbis tudnod kellene...)

Ha mégsem, akkor írj a tanárnak, és nyugodtan írd le az igazat.

2013. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Már nem tudom módosítani, mert 31-ig volt a tárgyfelvétel, tehát így szeptember 4-én már lehetetlen.

Ha megmondom az igazat, akkor nem mondja azt, hogy addig üljek be a könyvtárba tanulni vagy hasonlók?

Mivel félek, hogy emiatt elutasít arra gondoltam, hogy azt írom neki, hogy nyelviskolába járok és azt nem tudom átrakatni máshova. Ez nem jobb, mint az hogy nem akarok várni hétfőn is 5 lyukas órát?

2013. szept. 4. 17:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A legtisztább az egyenes út. És mi van ha az állítólagos nyelvtanfolyam idejében összefuttok az utcán? Őő bocsi, ma nincs nyelvvizsga? Ne már.

Felnőtt ember vagy mondd meg az igazat, mondd meg, hogy ez kényelmetlenséget okoz neked, Gipsz tanárúrral már megbeszéled ő engedné hogy oda járjál, kérnéd szépen hogy járhass oda helyette.


10000x lesz még ilyen 4 év alatt...

2013. szept. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írd le az igazat. Ha normális megérti, ha nem, akkor pedig írhatnál bármit, nem engedné. Nekem is volt már ilyen nem egyszer, igaz munka miatt, de ha normálisan leírod a problémád, akkor szerintem nem lesz gond.
2013. szept. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Nem hiszem, hogy összefutnék vele, mert abban az időintervallumban nem járnék abban a városban. :)

Először megpróbálom a TO-n megkérdezni, hogy nem tudnák-e átrakni, bár egyik ismerősöm szerint már csak a tanárral lehet elintézni. Ha nem sikerül, akkor pedig elmondom a tanárnak az igazat.

2013. szept. 4. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!