Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A magyar átlag hallgató...

A magyar átlag hallgató tényleg ennyire laza?

Figyelt kérdés

Voltam diákmunkán, mert még az friss diplomámmal nem kaptam állást a szakmában. Az egyik csaj ilyet szól:


"remélem kitart ez a candy crush (facebookos játék) vizsgaidőszakig, mert tanulás nem nagyon lesz"


Tényleg ennyi? Vizsgaidőszakba 1-2 hét tanulás aztán kész? Szorgalmi időszakban meg semmi?


Csak mert én BME-re jártam és ott mindig be kellett járni, meg egy csomo feladat volt, amit csinálni kellett határidőkre évközben is. És annak ellenére, hogy végig küszködtél félév közben, attól még a szorgalmi időszakban is végig szopni kellett...


Láttam egy kimutatásban, hogy a "gyengébb" iskolákba járó hallgatók nagyobb arányban dolgoznak iskola mellett. Most itt pl a ÓE vs BME arányait nézzük, ott kétszeres volt a ÓE javára az iskola mellett dolgozók aránya!


2013. szept. 4. 19:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jó gondolom valami Fedettpályás távolbanéző-bölcsész Bsc szakos versenyző volt...

Én a Széchenyire jártam mérnöki szakra ott is folyamatosan kellett órára járni, állandóan beadandók, házi feladatok, nem volt nagyon kummantás... És végigszo.ptuk a vizsgaidőszakot.

2013. szept. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Abszolút egyetem- és főleg szakfüggő.
2013. szept. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 haemorgen válasza:

Én is a felsőoktatásban tanulok (20/F).


Szerintem az van e mögött, amit te leírtál, hogy ma az emberek bizonyos értelemben állítólag később érnek, később jutnak el arra a szintre, mit ahova 40-50 éve, pl. párkapcsolatok, komolyság, stb.


Viszont több lehetősége van az embereknek mint korábban, pl. szinte bárki ingyen tanulhat a felsőoktatásban valahol, külföldi lehetőségek, nagyobb technikai lehetőségek stb.


Szerintem nem vagyunk rosszabbak mint az előző generációk, csak a múlt mindig megszépül. Egyszerűen másabb a környezetünk, és mások is vagyunk.


Szerintem.

2013. szept. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
de akkor a bme-s miért sziv többet az iskolájával mint egy bkf-es mondjuk? Vagy akármilyen habi iskolanevet be lehetne irni ide.
2013. szept. 4. 20:09
 5/15 anonim ***** válasza:
mert többet fog keresni:D
2013. szept. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
többet fog keresni? Azzal, hogy az iskolapadban ül? Kizárt. Ha nem megy el dolgozni iskola mellett akkor ott lesz diplomával tapasztalat nélkül és nem kap munkát még bme-sként sem.
2013. szept. 4. 20:28
 7/15 anonim ***** válasza:

"tapasztalat nélkül és nem kap munkát még bme-sként sem."


Ez csak ócska olcsó duma. Jó szakmai ismeretekkel erős diplomával kapkodnak utánad.

Én műszaki diplomával 2 hónap után munkába álltam, de csak a munkáltató miatt tartott 2 hónapig. 3 héttel a diplomázás után tudtam, hogy felvettek... 0 gyakorlattal hátszél nélkül.

2013. szept. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

na hát akkor te biztos "jófej" vagy.


Én 4esre diplomáztam bme gépészen, végső átlagom 3.52 volt, aztán mégse kellettem sehova.

2013. szept. 4. 21:20
 9/15 anonim ***** válasza:

Az ilyen lárifári bölcsész szakosokat, meg gyakorlattal (egyáltalán van bölcsész gyakorlat?) sem veszik fel.


Attól még, hogy nehéz a suli, NYÁRON lehet szakmai gyakot vállalni.

2013. szept. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Miért kell állandóan szidni a bölcsészeket? Láttátok már milyen anyagmennyiség van pl magyar szakon? És ha oda nem mennek, akkor ki fogja majd a gyerekeiteknek megtanítani a törit/magyart/nyelveket?

Kicsit nevetséges ez az egész.. Miért kell lenézni mindenkit, aki nem azt tanulja, amit ti? Azért mert valaki nem MÉRNÖK még nem egy sz*r és főként nem egy buta ember. Csak az általánosítás megy mindenhol.

Több embert ismerek, aki ugyanúgy lesz*rja a tanulmányait és kettesekkel megy át infó/matek és hasonló szakokon. Őket persze nem kell megszólni, mert nekik biztos nagyon nehéz, ugye? Közben csak nem csinálnak semmit.

Hozzátenném, nem bölcsész vagyok, hanem egészségügyis, de szerintem igenis fontos, hogy a gyerekeinknek majd legyenek tanáraik és például a magyar irodalom nagyon nehéz egyetemen.

Az meg, hogy valaki lesz*rja a tanulmányait nem karfüggő..

De imádom, hogy mindenki csak leszólni tudja a másikat :DD

2013. szept. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!