Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » S. O. S! Hogyan tudok és...

S. O. S! Hogyan tudok és mikor tárgyakat felvenni a debreceni egyetem egészségügyi szakán?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Neptunon keresztül. Vagy ETRD, nem tudom, ebben az évebn mi a neve.


Kaptál már elvileg egy kódot, amivel be tudsz jelentkezni, és ott lesz hogy tantárgyfelvétel. Ott kiválasztod a tárgyakat és ennyi. Erősen dióhéjban.

Ha nem menne, keress egy felsőbb évfolyamost, biztosan segíteni fog.

2013. szept. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

neptunon keresztül szeptember 2 és 6 között itt van:


A 2013/2014. tanév időbeosztása az Egészségügyi Karon


Központi tanévnyitó ünnepség:

2013. szeptember 8. 11 óra (vasárnap)

Regisztrációs hét – I. félév

2013. szeptember 2 – 6.

I. /őszi/ félévi szorgalmi időszak

Első tanítási nap

2013. szeptember 9 – december 20. (15 hét)

2013. szeptember 9.

A félévre vonatkozó hallgatói kérelmek beadása

2013. szeptember 13.

Őszi félév - számonkérések

2013. október 21 – 25.

Szakdolgozat leadása, záróvizsgára jelentkezés

2013. november 15.

I. félévi vizsgaidőszak

2013. december 21., 23;[1]

2013. december 30 – 2014. február 7. (6 hét)

Vizsgaidőszak az őszi félévben záróvizsgázó

hallgatók számára

2013. december 16 – 2014. január 17.

Záróvizsga időszak

2014. január 20 – 24.

Regisztrációs hét – II. félév

2014. február 3 - 7.

II. /tavaszi/ félévi szorgalmi időszak

Első tanítási nap

2014. február 10 – május 23. (15 hét)

2014. február 10.

A félévre vonatkozó hallgatói kérelmek beadása

2014. február 14.

Tavaszi félév - számonkérések

2014. április 22-25.

Szakdolgozat leadása, záróvizsgára jelentkezés

2014. április 15.

II. félévi vizsgaidőszak

2014. május 26 – július 11. (7 hét)

Vizsgaidőszak a tavaszi félévben záróvizsgázó hallgatók számára

2014. május 19 – június 6.

Záróvizsga időszak

2014. június 9 - 13.

2013. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
am neptunon keresztül tágyfelvétel rámész mintatanterv tágyak listázása és felveszed amit kell vagy felvették neked talán ha 1. éves vagy
2013. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen elsőéves leszek és azért kérdeztem. Mert én semmiféle tájékoztatást nem kaptam h mikor és hogyan kell. Csak véletlen találtam rá a neten, hogya héten kell. De nem tudom hogyan kell és milyen tárgyakat kell felvennem..
2013. szept. 5. 12:21
 5/10 reptoid ***** válasza:
Ha nem veszik fel neked automatikusan, akkor neptunban rámész a tárgyfelvételre, kiválasztod a félévedet, aztán kilistázod az első félévedre vonatkozó kötelező tárgyakat, végül fel is veszed őket. Szabadon választhatóknál is ugyanúgy eljátszod ezt. A biztonság kedvéért pedig keresel a neten egy mintatantervet, aztán azzal összenézed, hogy stimmel-e.
2013. szept. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A mintatervnel kiválasztom a mentőtiszt-nappalit. Rámgyek a tárgyak listázására. Ki is dob egy csomót, amihez oda van írva h kötelező. Rámegyek, de sehol nincs olyan opció, hogy tárgy felvétele.

Közben írtam a kar tanulmányi osztályára, hogy miként működik ez és azt írták h héfőn a beiratkozásnál kapok majd információt. Lehet azert nem sikerül, mert nekem még nem most kell. Anna ellenére, hogy most van a regisztrációs hét.

2013. szept. 5. 14:40
 7/10 reptoid ***** válasza:

Regisztrációs héten alapvetően be kell jelentkezni a félévre aktív vagy passzív státuszra, persze a tárgyfelvételi időszakkal is átfedésben van.

Szóval ha még nem tetted volna meg, akkor jobb felül keress olyat, hogy ügyintézés, beiratkozás. Ott állítsd magad aktívra.


Ha tárgyfelvételi időszak van, és ezt is megcsináltad, akkor elvileg a tantárgylistánál ott jobb oldalt lennie kell minden tárgynál egy olyannak, hogy felvesz. Ha még mindig nincs, akkor telefonálj be a to-ra.

A listánál amúgy ha felül írja, hogy név, kredit, ajánlott félév stb. Ha ott rámész a félévesre, akkor aszerint fogja rendezni, így könnyebb átlátni, mi is kell.

2013. szept. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

És akkor ami mellé az van írva h kötelező azt akkor mind fel kell vennem ugye? Egy mellett van az hogy kötelezően választott azt is kell?

Délután írtam egy levelet a tanulmanyi osztályra, hogy mikent van ez és ott azt írták, hogy hétfőn a beiratkozáskor kapok információt. Most nem tudom, hogy megcsináljam-e vagy ne?! Bocsi hogy ilyen problémás vagyok, de először csinálom.

2013. szept. 5. 20:50
 9/10 anonim ***** válasza:

Persze.

Ami kötelező, azt mindet vedd fel.

meg a kötelezően választhatót is.

Számold meg, mennyi kreditet ad ki,mert az a fontos.

2013. szept. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Meg kérdezd meg a Tanulmányi Hivatalban, mennyi kreditet kell (kötelező) elérni az első két félévben

(hogy maradhass államin)

2013. szept. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!