SOTE Angol Nyelven?

Figyelt kérdés
Érdekelne hogy milyen az angol nyelvű SOTE képzés ? Tudom hogy fizetős, halottam hogy azt tanítják egy az egyben amit a magyaron csak angolul, ez így van ? Nem nehezebbek a tantárgyak, a vizsgák a fizetőssége miatt (hogy több félévet járjanak oda a diákok) ? Milyenek a tapsztalatok ?Meghallgatok szívesen minden véleményt, de főként olyan ember tapasztalata érdekelne aki járt oda, vagy egy ismerőse járt oda stb.

2013. szept. 7. 01:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Legjobb tudomásom szerint oda jórészt külföldiek járnak. Szándékosan nem nehezebb, csak annyiból, hogy mindent angolul kell tanulni, ez pedig a hallgatók nagy részének nem anyanyelve. Szóval, ha azon gondolkozol, hogy angolul tanulj orvosin, én nem ajánlanám, magyarul is elég nehéz (mert feltételezem, a Te anyanyelved is ez).
2013. szept. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én itthon pénzért angolul biztos nem kezdeném el az orvosit, akkor már inkább külföldre mennék...

Amúgy nemhogy nehezebb nekik, hanem könnyebb.

Tapasztalat. Múltkor például velük voltam anatómia konzultáción, és kérdeztem (magyarul -_-) egy klinikai vonatkozást, és jól lecseszett a konzulens, hogy nem tudom. A külföldiek mindenre rákrdeztek 3x, és negyedszerre sem tudták megjegyezni. De velük bezzeg kedvesebbek voltak...

2013. szept. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

Nemcsak a SOTE-n van ilyen képzés.

Van Pécsett is, meg Szegeden is.

De oda tényleg csak külföldiek járnak.

És marha drága. Egy félév valami hatezer Euro.

Sokan haza is mennek már egy év után.-

2013. szept. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

Vagyis ez a képzéss direkt külfölkdieknek van.

Kell az államnak a pénz.-

És van fogorvosi képzés is (nem csak ÁOK)

2013. szept. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Talán egyedül gyógyszerész képzés nincs

a külföldieknek

2013. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
igen a külföldieknek van angol nyelvű képzés, ami tananyagban megegyezik a magyar nyelvű képzéssel. Az árát nem tudom, én a debrecenire járok itt 950.000/félév a képzés díja, nem fértem be az állami keretbe.
2013. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A szakkifejezéseket jobban fogod tudni angolul, az anyagot kevésbé. És a pénztárcád jóval vékonyabb lesz. Még ha Angliába vagy Nagy Britannia más részére is tervezed a karriered akkori is magyar nyelvűt érdemes választani.


Plusz a diákok angol akcentusa sokszor kriminális.


Sokan nem is angol területre terveznek menni, csak itt olcsóbb nekik, mint otthon.


Bár Amerikában lehet a legjobban keresni orvosként. Ezért UK-ben szinte csak a Nemzett Közösségből és Kelet-Európából vannak orvosok, az angolok többsége a pénzre hajtva átmegy Amerikába.

2015. okt. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
utolsó válaszoló, igazad van, de van olyan helyzet, hogy valaki magyar származású de nem Magyarországon született és nem ott nőtt fel. Én sem itt születtem hanem az Államokban, tudtam magyarul vagyis tudok, de olyan szinten nem, hogy egy orvosi egyetemet eltudjak végezni magyar nyelven. Már 11 éve itt élek, de anyanyelvi szinten soha nem fogom beszélni a magyar nyelvet, legalábbis olyan szinten mint ahogy angolul tudok, úgy biztos nem.
2015. okt. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló, neked is igazad van, ha nem beszéled olyan jól a nyelvet, nyilván s másik anyanyelveden érdemes tanulnod, vagyis érdemes volt tanulnod. Tudom Amerika mesze van, és Ausztrália is. Franciaországi, Németországi, Csehországi, rokonaim perfekt magyarok, de az Adelaide professzor unokaöcsémnél, már csak vannak hétközapi szavak is, amit inkább angolul írj le vagy mond SkyPE-n, a neje ráadásul lengyel. Jó mondjuk beszélhetnék angolul is, mert én a brit, kanadai és aussie akcentussal jól értem az alapszintű angol szöveget. De nekem az legtöbb amerikai nyelvjárás érthetetlen, mert elnyelitek a szavak végét, és hasonló problémáim vannak vele !sajnos!. Így Hollywoodi filmeket és amerikai énekeseket leginkább csak, felirattal és dalszöveg elolvasása után értem meg, de érdekes a new yorkiakat meg nagyon jól értem. Na a brit akcentusok zömét és dalokat is jól értem.


Megkérdezhetem akkor most itt külföldiekkel dolgozol? :O


És mi hozott haza?

2015. okt. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Maradtam az egyetemen oktatónak, az angol nyelvű diákokkal vagyok. Megakartam ismerni az országot és megtetszett.


Akkor az én angolomat se értenéd teljesen, déli vagyok, Alabama-i.

2015. okt. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!