Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik középiskolát ajánljátok...

Melyik középiskolát ajánljátok? Gimnázium vagy Szakközép?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Főleg infós Szakközép iskolákat keresek Budapesten. Idén fogok felvételizni, és kicsit elcsúsztam az iskola kereséssel, mivel a szüleimmel elég sokáig vitáztunk, és még mindig vitázunk, hogy a Gimnázium, vagy a SZKI a megfelelő. Én biztos vagyok benne, hogy mit akarok csinálni a jövőben, nem fog változni ilyen szinten az érdeklődési köröm, felnőtt koromban is informatikai körökben akarok mozogni. Amit akarok, azt megcsinálom. Melyik lenne számomra a megfelelőbb iskola -típus?


SZKI közül a

Bláthy Ottót,

Neumatt Jánost,

illetve a Trefort Ágostont néztem..

Mi a véleményetek ezekről? Végig olvastam az összesnek az oldalát, nekem eléggé tetszetősek, de nincs tapasztalatom ilyenben.


Év végén ha minden jól megy lesz egy középfokú német nyelvvizsgám, angolul szeretnék tanulni a jövőben. A jegyeim mondhatni nem rosszak, 7.ig soha nem volt 3asom év végén, most becsúszott kettő év végére egy töriből, egy pedig földrajzból. Félévkor egy jelest- kitűnőt meg akarok célozni. Többi jegyem négyes fölött van, volt.. A következő szempontokkal, ha nem rontom el az írásbelit, van esélyem, hogy bekerülök a választott iskolámba?


Tudom kicsit hosszú lett, de nem akartam a szokásos sablon kérdést feltenni, amikor semmit nem lehet tudni az illetőről, mégis választ vár. Előre is köszönöm.



2013. szept. 7. 09:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek, elírtam.


Neumann János*

2013. szept. 7. 09:34
 2/14 anonim ***** válasza:
Nem akarlak lebeszélni,de minden szakközepes ismerősöm megbánta,hogy odament.Gyenge érettségit kaptak,szakmát csak ha 2 évig pluszba ottmaradtál.Nem akarsz esetleg NYEK-es osztályba menni?De ha mindenképp szakközépbe akarsz menni,talán a Trefort ami kicsit jobb,mint a többi..:P
2013. szept. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szia! Nem vagyok teljesen ráállva a közép iskolára, gimnáziumra is nyitott vagyok, de onnan nem találtam olyat, ami tetszene. Szent Lászlóban voltam tavaly, 7.es előkészítőre, el is ment tőle a kedvem, a tanár egy idióta volt, érthetetlenül magyarázott, bunkózott. Lehet rossz tanárt fogtam ki, én nem mondom, hogy rossz iskola, de nekem így rossz volt az első benyomás...


Szüleim a DNG-be akarnak küldeni emelt németre, de őszintén nekem undorom van a német nyelvtől. Szerintem hihetetlen csúnya nyelv, bár jó vagyok belőle, meg tudom hogy a nyelvvizsga se árt..


Esetleg milyen Gimnáziumot ajánlanátok akkor Budapesten? Szeretek tanulni, elég jó memóriám van ha megerőltetem magam és odafigyelek.


Sokan ajánlottak erős szakközépet, gimnázium ellenében, és rengeteg ismerősöm ajánlotta a saját iskoláját, hogy milyen jó, és ő mennyire elégedett vele.

2013. szept. 7. 16:19
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok budapesti,de esetleg valamilyen tagozat pl.:tesi nem érdekel?A nyek-ben általában az angol az első nyelv.A többi iskolánként változik.
2013. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hát nem vagyok egy nagy tesis. :) Szeretem az irodalamat, a biológiát, a matekot, az infót, a kémiát.. A többiért nem vagyok kifejezetten oda, a történelmet meg a földrajzot egyenesen utálom. Középiskola végére szeretnék egy angol felső/középfokú nyelvvizsgát, a német mellé -ha minden jól megy persze-
2013. szept. 7. 17:57
 6/14 anonim ***** válasza:
esetleg mehetnél matek-infóra,vagy reálra,esetleg nyek-es osztály...:)
2013. szept. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
azt kihagytam,biosz-kémia tagozat?
2013. szept. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
biosz-kémián gondolkodtam, de eléggé félek szóbelitől például.
2013. szept. 8. 16:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Nyugi nem kell félni tőle,csak nyugodtan,amúgy is messze van még,addig készülgess rá.Amúgy a sima gimin nem gondolkodtál?
2013. szept. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem nagyon, a Szent Lászlóban néztem a tömegkommunikációs szakot, szerelmes lettem belé. Csak az első rossz élmény miatt félek, meg nem is teljesen világos mi hogy menne ott..
2013. szept. 8. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!