Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a kötelező és...

Mi a különbség a kötelező és a kötelezően választható egyetemi tárgyak között?

Figyelt kérdés
2013. szept. 8. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy ami kötelező, azt mindenképpen meg kell csinálnod.

A kötelezően választhatók közül pedig x darabot kell kiválasztanod, és azt elvégezni, nem az összes kötelezően választhatót.

2013. szept. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kötelező kötelező, a kötvál meg köt vál. :)


A kötelezően választható tárgyakból általában egy tárgyhoz kapcsolódva több részterületről vannak külön órák, és ezekből kiválaszthatod, melyik érdekel. Nálunk pl kötelező volt az általános szociológia, kötvál pedig családszoc, devianciaszoc, egészségszoc, nem tudom, mi volt még, ezekből kettőt kellett választani, szabad párosításban.

2013. szept. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mind a kettő végülis kötelező.

Mert ami köt vál, az is kötelező, csak többminden közül lehet választani.

A kötelező az a tulajdonképpeni "törzsanayag", ami mindenképpen kell.

2013. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3 kötelezően választott közül 2-t vettem fel. Összesen 23 kreditnyi tárgyat vettem fel mindennel együtt. Az egész félévben MAXIMUM 27 kredit van, ha MINDENT felvettem volna. 1 kötelezően választottat meg egy szabadon választhatót nem vettem fel. Mindkettő 2 kredites.
2013. szept. 8. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
A kötelezően választható szerintem az adott szakirányon kötelező. Valaki remélem megerősít, mert nem vagyok benne teljesen biztos!
2013. szept. 8. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nincs meg, hogy hány kötelezően választhatót kell felvennetek?

Nyilvan azért is van ez, hogy meglegyen a szüks. kredit

2013. szept. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálunk kötelezően választható tárgyak a szakirányokon vannak. Ezek a mi szakirányunknak kötelezőek, más szakirány pedig választhatja. A szabadon választhatók azok, amiből 4 év alatt 12-nek ki kell jönnie és ha én pl másik szakirány kötelezően választottját veszem fel az is ide számít. :D

Szóval ezek szerint ahány ház annyi szokás. Ha más nem, akkor töltsd le a tanulmányi és vizsgaszabályzatot, abban benne kéne lennie szerintem, hogy nálatok ez pontosan mit takar.

Avagy nézd meg a mintatanterveteket, hogy fog kijönni a végén a kötelezően megszerzendő kreditszám.

2013. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"Nincs meg, hogy hány kötelezően választhatót kell felvennetek? "


Semmi infót nem mondtak erről.

2013. szept. 9. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!