Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Üdv! 14 éves nyolcadikos...

Üdv! 14 éves nyolcadikos lányom iskolaválasztásával kapcsolatosan. -Milyen gimit válasszon, ha belsőépítész akarna lenni?

Figyelt kérdés
Mondjuk ide menne egyetemre : bkf.hu/muveszet/kepzesek/mesterkepzesek/belsoepitesz-kornyezettervezo-muvesz Milyen esélyei vannak, ha matek magyar, töri, fizika 3-as volt hetedikben és angol magatartás 5-ös és tehetséges rajzoló 4.3-as volt az átlaga?

#gimnázium #középiskola iskolaválasztás belsőépítészet rajz
2013. szept. 10. 07:44
 1/5 anonim ***** válasza:
46%
Szerintem erre bármelyik gimnázium jó, hisz pont attól gimnázium, hogy általános képzést nyújt.
2013. szept. 10. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyíregyháza ÉVISZ( Vásárhelyi Pál) nagyon színvonalas, nézz utána :)
2013. szept. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 klopusz ***** válasza:
Mivel - ahogy írod - nem menne egyetemre, semmiképpen se "elit", hajtós gimnáziumot válasszatok. Ráadásul lehet, hogy az átlaga sem lenne elég hozzá, akkor meg csalódás az egész. Nézz körül nálatok, milyen sulik vannak, keress olyat, ahol jó a hangulat és kedvesek a tanárok. Ha sikerült néhányat kiválasztani, menjetek el a nyílt napokra körülnézni.
2013. szept. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Sima gimit ajánlok,a reál tagozat lenne a legjobb,de 3-mas matekkal...
2013. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ha tényleg tehetséges rajzoló, én a MOME-t ajánlom, ez az iparművészeti egyetem a 12.kerületben ( [link] - itt több forduló (razjkészség) alapján döntik el, hogy kiket vesznek fel, tehát el kell írni valamennyi pontszámot, de a rajzon van a hangsúly, itt tényleg belsőépítész lehet a lányodból. A bkf nem belsőépítész, építészet specifikus! A bme-re is lehet menni építésznek v építőmérnöknek, vagy az Ybl-n építészmérnöknek. A MOME-n e kettő ellenében magasabb a rajzolási színvonali követelmény. Fontos, hogy a lányod érdeklődjön a fizika, magyar, töri, matek, művtöri iránt, hisz belsőépítésznek lenni komplex látásmódot igényel. Valamint kezdjen el rajzra járni, mert hiába tehetséges tanuló valaki, vannak módszerek, amiket meg kell ismernie, és a neves tanfolyamok, vagy akár egyetem előkészítő tanfolyamok a tökéletesek erre! Tudom, hogy nem pont e volt a kérdés, de ez is szempont ahhoz, hogy könnyebben tudjatok gimit választani. Egy egyetemi szakhoz több pontszám kell, így egy normál, átlag, de lehet erősebb, gimi felelne meg.
2014. jan. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!