Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Le tudok-e érettségizni emelt...

Le tudok-e érettségizni emelt németből, ha?

Figyelt kérdés

Sajnos a fő nyelvem a spanyol, de ki nem állhatom, úgyhogy nálam ez mellékes. A lényeg, hogy németet is tanulok, amit szeretek is, de csupán hetente 4-szer, bár különórára is járok, de az nem túl kemény.

Van még 4 évem, ami rengeteg, szóval addigra szerintem menne, de azért megkérdezem, hogy szerintetek is van remény arra, hogy ha sokat foglalkozok a némettel, és keményen tanulok, akkor tudok majd 4 év múlva érettségizni emelten ebből a nyelvből, úgy kb 90, vagy a fölötti százalékkal? Persze faktnak is ezt választanám, ami plusz 2 óra.



2013. szept. 13. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Persze.

Még előre is hozhatod az érettséit (mert nyelvből lehet ősszel is)

2013. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Jav. az érettségit
2013. szept. 13. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
34%

Ha úgy érzed, megy, akkor még nyelvvizsgára is elmehetnél.

Legalább már azzal is gyakorlonál az érettégire.

Bár ha emelt érettségire mész és jott jó eredményt érsz el, az is nagyjából egyenértékű egy ny.vizsgával.

2013. szept. 13. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a hasznos válaszokat. :)

Mindenesetre attól függetlenül, hogy utálom a spanyolt, mindenképp kell abból is érettségizni, mert kéttannyelvűben tanulom, úgyhogy azt 5-ösre szeretném.

Csak tudod az a rossz, hogy amíg abból "simán" meg lenne a emelt 5-ös, a némettől viszont félek hogy nem. :(

De a gyakorlásnak biztos meg lesz az eredménye.

2013. szept. 13. 21:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első zagyvaságot beszél, nem lehet ősszel előrehozottat tenni, csak tavasszal, és az utolsóelőtti két évben. De nem is erről szólt a kérdés.

A lényeg, hogy négy év alatt bármilyen tantárgyból bármilyen szintű vizsgára röhögve föl lehet készülni.

2013. szept. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Simán meg tudod csinálni. Az érettségi nem olyan nehéz. A német pedig elég logikus nyelv. Én mondjuk utáltam, de játszva megcsináltam tavaly. Egyébként mióta nem kötelező tanulnom, imádok németekkel beszélgetni:D
2013. szept. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!