Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szilágyi Erzsébet Gimnázium?...

Szilágyi Erzsébet Gimnázium? (Eger)

Figyelt kérdés

A legfontosabb kérdéseim:

Mi mennyibe kerül? Mi a teljes ár? (Arany program nélkül, nem vagyok sem GYVK-s sem közgyógyos, meg minden egyéb amit el tudtok képzelni, teljes tankönyvárat kellene fizetnem) NEHÉZ A FELVÉTELI?

Valamint:

Milyen a kollégium? Jó fejek a gyerekek, vagy ez is csak tele van klikkel meg v alakban magassarkúban tipegő plázacicákkal? Hány fősek az osztályok?

Valamint:

Arany programosoknak szól a kérdés: Milyen az osztály? Jó ez a program? Elvált szülők gyerekei (aki pl az apával él, albérletben) azok jogosultak a programra?


2013. szept. 14. 10:36
 1/9 anonim ***** válasza:

A könyvek ára 20.000 ft körül mozog. A koli(csak a kaját kell fizetni) havonta 10.000 átlagosan, mert ugye van mikor kevesebb, van mikor több.

A felvételi nehézsége relatív... Ha tanulsz rá, menni fog könnyen. :)

A koli nagyon jó. Most lesz kész az egyik épület felújítása, a másik nemrég lett felújítva. Az udvar gyönyörű lett. :) A diákok jófejek, nagyon jó a társaság, de persze itt is vannak kivételek, mint mindenhol.

Az osztályok 30-35 fősek.

2013. szept. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy van-e felvételi előkészítőjük

(pl. a honlapon)

Vagy a titkárságon kérdezd meg.

2013. szept. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom van reál és nyelvi előkészítő is.

Azsokat segíthet(ne) abban, hogy jól megírd a felvételit

2013. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok rosszat mondani a suliról, mert tényleg nem tudok jobbat, viszont ez van. Az első válaszolóval ellentétben nekem nyelvkönyvekkel együtt kb. 32 000 Ft LESZ a könyvem, ugyanis még nem kaptam meg. Október 19.-e van. Persze ez nem hiszem, hogy csak az ő hibájuk lenne, mert van ez az új rendszer... A könyvek szerencsére már a suliban vannak, csak szét kell válogatni. Az áráról meg még annyit, hogy lehetséges, hogy jövőre, mindenféle atlaszok, ilyen táblázatos könyv (!?!?!?? na most jó nagy hülyeséget mondhattam) nélkül, meg nyelvkönyvet sem évente fogunk kapni, ha jól értelemeztem, hanem akkor, amikor befejezzük az előzőt, na szóval remélhetőleg levesebb lesz (9.-es vagyok).

A koliról nem tudnék sokat mondani, ugyanis bejárós vagyok. De mégis nyugodt szívvel tudom ajánlani, mert kívülről tényleg nagyon jól néz ki, mindjárt kész az egész. Panaszt nem hallottam senkitől, a társaság állítólag nagyon jó, nincsenek balhék, mégis egy normálisabb közösség.... a volt osztálytársaim közül kb. 5-en köztöztek ki más kolikból, mert megverték őket, tönkretették minden cuccukat, szétverték az ágyukat. Ilyen itt nincs. Ja, de annyi panaszt hallottam, hogy néha nincs melegvíz, meg szar a kaja. De ezt szerintem ki lehet bírni. Ha meg mégis elriaszt, a buszozás sem kibírhatatlan :) Attól függ, milyen messziről jössz. Én pl. 35 km-ről járok be (1 óra busszal). Mikor meghallják, mindenki nekem szegezi a kérdést, hogy úristen, miért nem vagy kolis?? De nem kibírhatatlan ez. A társaság a buszon is nagyon jó, nekem jó pár volt osztálytársam is ugyan így bejár. De tudok tanulni, vagy aludni is akár. Egy óra sok mindenre elég, a bérlet elhagyással vigyázni kell... tapasztalat. A korán kelést is ki lehet bírni, mondjuk ez már tényleg tőled függ. Péntekre már én is hulla vagyok. De minden nap végig nézhetem, ahogy felkel a nap. Nekem ezekért megéri felkelni.

A felvételi nem nehéz. A központira gyakorolj sokat. A tavalyi matek nehéz volt, de olyan is lett mindenkinek.... az átlag olyan 25 pont lett az 50-ből. A magyar könnyű volt nagyon. Idén ez lehet éppen fordítva is, az előző évesek között is van nehezebb és könnyebb matek is. A szóbeliről nem tudok sokat mondani, mert én biosz-kémiára jelentkeztem, és hát kicsit elb*sztam... nem is vettek rá fel, most humános vagyok. És ugye csak az elsőnek megjelt szakból hívnak be szóbelizni, már ha több van. A biosz-kémia szóbelije úgy nézett ki, hogy bementem, 3 tanár ült bent, le kellett ülnöm eléjük, húzom kellett egy tételt először kémiából, elmondani amit tudok, kérdeztek is közben, aztán bioszból ugyan ez. Ilyen kérdések nem voltak, hogy miért választottad ezt a sulit stb., de azért jobb, ha felkészülsz. Figyeld a honlapot, ki fogják rakni a szóbeli tételeket, azokat nézd át jól.

Ja ha még a pénzről van szó, beíratkozáskor rögtön otthagytunk vagy 30 ezret (gólyatábor, matrózblúz, tesipóló, kitűző, egyebek). A gólyatábor jó volt, a gólyabál is.

Az osztályok tényleg nagyok, mi 38-an vagyunk, de a nap 3/4 részében két csoportra vagyunk osztva.

Jófejek az emberek, az állítólagos klikkesedést én még nem vettem észre, bá vannak fura fejek. Plázacicák persze itt is vannak, de azért a bekerüléshez kell egy kis gógyi, szóval nem sok van (na azért van olyan is, akiről azt mondtam, hogy na ez meg hogy került ide??). Ez a fiúkra is vonatkozik, de szerencsére páwákat alig látni :D

Az aranyosokat én alig látom, ugyanis a B épületben van az osztályuk. Konkrétan mondhatni, hogy a gólyabálon láttam őket először. Jól összeszokott csapat lett akkorra, ők nyerték meg a gólyabált is... bár bőven volt idejük gyakorolni, mert a programhoz kolisnak kell lenned, ergo nem lehetett gond a próbák szervezésével...

Na, ha ennyit képes voltam leírni, akkor már gyere ide! :)

2013. okt. 19. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én tizenegyedikes vagyok, és imáááádom a Szilágyit  főleg azért, mert most mi diáknapozunk végre :D

Amúgy az aranyos osztályok.. hát.. Annyit hallottam pár aranyostól, hogy azért ott az órák nem olyan szigorúak. Lehet, hogy ez csak arra az egy osztályra vonatkozik, nem tudom. A program amúgy nagyon jó. Vannak bentmaradós hétvégék, amikor kirándulgatnak, meg ilyenek. Szóval így még jobban összekovácsolódik az osztály. :)

A koli is eszméletlen jó. Most az új rendszer miatt már kell egy pár esti csoportfoglalkozás, de ez sem vészes, sőt van amit kifejezette szeretek. :) Vannak 3-2-4 ágyas szobák. A kicsik mindig először 3 ágyasba kerülnek. A kaja tényleg nem a legjobb, de most az új rendszer miatt amúgy egyre jobb! :)

2013. okt. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 noncsii1299 válasza:
0%

nem azért de szinte mindig az aulába szoktunk lenni szóval ha nem látsz minket az már csak a te bajod ;)

és nem azért tudtunk rendesen felkészülni a gólyabálra mert kolisak vagyunk..el mondanám hogy a koliba nem is próbáltunk..!

hanem azért tudtunk rendesen felkészülni mert mindenki oda tette magát :D

és ennek hála meg is nyertük :D

és a másik dolog ha nem bírja valaki elviselni hogy mi nyertünk azzal nem tudunk mit kezdeni...ez van ezt kell szeretni :)

és ezt a 9.c-nek üzenem :D

2013. okt. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem c-s vagyok :D és elviselem, de azért csak több lehetőségetek volt próbálni. Nekünk mindenkinek máskor ment a busza, jól meg kellett szervezni, stb. Na jó, ez az odatevés... az tényleg nem megy xD
2013. okt. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyébként a mostani 12.c, meg az eddigi c osztályok(elballagottak) VOLTAK mindig is a legjobbak,legösszetartóbbak pedig nem voltak 0-24 együtt. Szóval azért nem mondanám, hogy ezen múlt. :)
2013. dec. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amúgy ez a könyves dolog meg... Ti már a megváltoztatott rendszerbe kerültetek, úgyhogy sajnoss elég sok hülyeség vonatkozik rátok :S Szerencsére mikor még mi jöttünk minden rendben volt. :)
2013. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!