Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincs rendes gyakorlati...

Miért nincs rendes gyakorlati oktatás bizonyos egyetemeken?

Figyelt kérdés
Én azért jöttem ide, mert gyakorlati képzést akartam, felső szinten. Ebben a szakmában amúgy is fontos a gyakorlat. Csalódtam, mert számomra az előadások nagyrésze teljesen unalmas, tudom hogy soha az életben nem fogom használni, a gyakorlati képzés, vagyis az, hogy mit hogy kell csinálni, SEMMI. Gyakorlat címen csak a diákok kihasználása folyik, mint ingyen munkaerő. Mondjuk ez lehet csak nekem rossz, mert ahogy a többieket elnézem, jól elvannak. De én dolgozni akarok, és ezzel az elméleti anyaggal...nem lehet, ez nem kézzelfogható tudás. Mostanában már több előadásnapra be sem mentem, hanem helyette dolgozni mentem a közeli gyárba, hogy pénzt keressek, jobb, mintha végigbambulom aza órákat. A legrosszabb érzés, hogy tudom hogy ezek titál felesleges dolgok, amiket ott elmondanak. A tanáraim meg egyébként nem sok kétkezi munkát végeztek, doktorok. Egész életükben tanultak. Okos emberek, de nekem ez nem jön be. Én tudom hogy sose leszek tudós. Nem is értem ezt a felesleges hablatyot amit lenyomnak. Inkább vinnének ki minket terepre, és dolgozhatnánk. Most már elvégzem a sulit, mert egyébként érdekel, csak szerintem úgy fogok kikerülni hogy semmi gyakorlatom, csak amit esetleg magamnak szerzek. De lehet mellette meg kéne csinálnom egy szakmát is.

2013. szept. 19. 18:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem is csalódás az egyetem ugyanemiatt IS.


Bemagoltatják, hogyan kell méréseket végezni, milyen mérés mit jelent és mit lehet tenni bizonyos problémák ellen.

De a mérések tizedét csináljuk csak meg, többit nem, mert nincs műszer, ha lenne is, drága a mérés vele. Mert sokan vagyunk (miért vesznek fel ennyit?). Mert nincs idő.


Ráadásul sok a tölteléktárgy.


És unalmasak az előadások.

2013. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!