Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Katonai iskolak Pesten,...

Katonai iskolak Pesten, Szentendren?

Figyelt kérdés
Egy nagyon fontos kerdesem lenne, budapest környékén hol vannak ilyen tisztképző főiskolak? ahogy utána néztem pesten egy van a zmne, és az hogyan működik ? az egy egyetem vagy csak egy főiskolai kar van ott? illetve szentendrén van két iskola is, egy MH altiszti akadémia , és egy kinizsi pál szakképző vagy szakközép iskola nem tudom, mert elvileg ott van szakközép is, de én most egy katonai-rendészeti szakközép iskolába járok jövőre fogok érettségizni, és azt akarom kérdezni hogy akkor szentendren melyik az a suli amelyikbe mennem kéne? érettségim lesz + válaszható tantárgy katonai alapismeretek fogok, és középszintu nyelvvizsgam van. jogositvany viszont még nincs itt ezek az iskolak is állják a jogositvany egy részét mint máshol ? szerződéses katona szeretnék lenni. pesten melyik szakra tudnék jelentkezni és szentendren akkor melyik iskola lenne nekem a megfelelő ? koszonom előre is a válaszokat !!

2013. szept. 29. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szakképzőről egyenes út a szentendrei Altiszti Akadémiára, gimiről meg az NKE-be. Te az előbbibe tartozol, csináld meg a kat. alapismeretek érettségit legalább 3-asra (lazán meg lehet csinálni 5-ösre is, l.ófasz az egész)és bent vagy Szentendrén. Ha érzed magadban a Janit jelöld be a honvédtiszti képzést NKE-n, de ahhoz csinálj egy felsőfokú angolt vagy franciát. Üdv!
2013. okt. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :) és had kérdezzem már meg, hogy pesten az NKE van csak a katonai vezetői szak ? vagy ez a ZMNE (azaz a zrinyi miklos nemzeti egyetem) ebbe is van egy katonai vezető szak , ez a kettő két külön egyetem vagy ez egybe van ??
2013. okt. 3. 22:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. ZMNE megszűnt, jogutódja az NKE. EU-s jogi normatívák értelmében országonként csak egy felsőoktatási intézmény képezhet katonatiszteket. Nálunk a Zalka Máté fősuli megszűnése óta csak 1 intézményben képeznek honvédtisztet, ennek neve 2012-ig ZMNE, 2012 után NKE.

Én is ott tanultam.

2013. okt. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Még valami: jellemzően bruttó 120-130-at keresnek az altisztek, annál nem nagyon tud följebb menni az illetmény.(Ez a nettó)

Tisztként meg 160 alatt valamivel kapsz kézhez kezdőfizunak.

Műszaki vonalon mindkettőnél hozzászámolhatsz 5-10%-ot, de ahhoz rendesen értened kell a fizikát, matekot, hogy olyan beosztást kapj, meg egyáltalán el tudd végezni műszaki szakirányon a sulit.

2013. okt. 5. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"mzően bruttó 120-130-at keresn" nettót akartam oda írni, bocsi
2013. okt. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szóval már csak a Nemzet Védelmi egyetem van ami katonatiszti ? és ezt az illetményt ott kapom a suliba? vagy ez már a fizetésem lenne? mert én olvastam olyanokat,vagyis táblázatba láttam hogyha elvégzek egy tiszti iskolat akkor ilyen 250 -300 ról kezdek nettó meg nyelvvizsga is huszon pár ezer forint ha van, de engem nem is a pénz érdekel, mert nem amiatt csinálom, hanem mert ez az álmom:)
2013. okt. 30. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!