Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGF pénzügy-számvitel szakról...

BGF pénzügy-számvitel szakról vélemények?

Figyelt kérdés

Gondolkozom rajta, hogy jövőre jelentkezzek-e erre a szakra. Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy mennyire száraz tananyagra kell számítani, és milyen tantárgyakból. Van egy elég rossz tulajdonságom, képtelen vagyok magolni, amit értek az megy, amit nem értek azt egyszerűen nem tudom megjegyezni.

Milyen tapasztalataitok vannak az iskolával, és legfőképpen a tanárokkal kapcsolatban?

Illetve elég egy középszintű nyelvvizsga a diplomához?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. szept. 30. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Diplomához vagy felsőfokú általános vagy középfokú szakmai kell, lehet választani.

Mintatanervet találsz a bgf.hu vagy pszfonline.hu oldalakon.

A tanszékek pedig mindenkit ott szopatnak ahol csak tudnak.

2013. szept. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

szia! :) én most vagyok elsős, psz-en, az eddigi tantárgyak közül matek, számvitel és mikro azok amik buktatók, mondjuk én az infóval küzdök, mert szar a tanárunk, de sztem ez bárhol előfordul.

matekra ha nem vagy egy nagy zseni, vagy nem emeltezel matekból, ahogy pl én se, ajánlom a különtanárt, én matekingre jártam,és emiatt tudtam 50/39re megírni az első zh-t úgy, h az átlag 20-25öt írt... de pl ide nem kell magolni, elméletet énse tanultam meg, csak begyakoroltam a feladatokat.

számvitel sztem nem száraz (eddig :D) elég sok benne a logika, mondjuk itt van amit be kell magolni, (de nem sok) , inkább gyakorlati ez is.

mikro... hát én sose tanultam közgázt, ezt nem is szeretem,de megtanulható és gyakorolható. itt nem kell magolni :D csak megérteni, meg kell a közgazdász gondolkodás :D


a többi tárgy szerintem megtanulható, ezekre kell figyelni mert ezek a fő buktatók.

tanárok közül vannak természetesen hm.. érdekesek :D de több a jó tanár, azok pedig nagyon jók.


a suli rendszerével meg az ügyintézéssel vannak gondok, de ezt túl lehet élni :D


szóval ajánlom neked ezt a szakot, igazából maga a szak már jó választás, de itt a pszf-en meg a legjobb, úgyhogy csak jól járhatsz vele ;)

sok sikert :)

2013. nov. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!