Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek? Már az öngyilkossá...

Mit tegyek? Már az öngyilkosság is meg fordult a fejemben! Hogy szedjem rá, hogy mennyek ki tanulni? Hogy bírjam ki ezt az evét itt?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek 16 éves lány vagyok.Minden vágyam ,hogy ki mennyek magyarba tanulni ,de az anyu nem enged pedig szerintem jobban éreném magam magyarban mint itt.Már egy éve kiszeretnék menni.Egyszer ,mikor térden állva sírva könyörögtem azt mondta ,hogy kimehetek ha jol fogok tanulni.(Tudom ,hogy gyerekes ,de már végső kétségbe esésemben csináltam).De aztán egy veszekedés után vissza vonta.Ha most rá kérdezek nem-e mehetnék magyarba tanulni mindíg megkérdezi miért ,akarom itt hagyni és nem enged.Pedig jövő szeptemberben szeretnék már ki járni suliba kollégiumba.Tényleg nagyon szeretném és nem is egy fajta fellángolás ez.Már rég ota szeretném.

-Itt mindíg sírva járok suliba szorongva aludni sem tudok az osztály társaim miatt folyton csak bántannak.Múlt héten beteg voltam és ma mentem suliba és mindenki főleg az eggyik lány.Sokkal többet hiányzott mint én és elkezdte a suliba ,hogy szimulálok stb..és egész osztály ezzel cseszegetett voltam már rosszabb is ,de ezeket nem sorolnám tovább.Aa szüleim is úgy beszélnek velem mint a kutyával nem engednek sehova így nehezebb beileszkedni.Nagyon depi vagyok már azon jár az eszem ha nem mehetek magyarba öngyilkos leszek mit tegyek? Hogy beszéljem rá az anyuékat? Hogy bírjam ki ezt az évet?Ttudom ,hogy magyarban jobb lenne!



2013. szept. 30. 19:15
 1/5 anonim válasza:

Hát az öngyilkosság semmire sem megoldás.

Gyenge jellemre vall.

Egyébként meg miből gondolod hogy itt jobb lesz? 15, 16 évesen az emberek még gonoszak, és meggondolatlanul cselekszenek. Nálunk is volt egy fiú -sajnálom is- akit a sorozatos sértegetés üldözött el. Pedig semmiről sem tehetett, csak valaki elkezdte, és egy hülye százat csinál. Támaszkodj a barátokra. Ha nincs akkor szerezz párat. Vagy szerezz hobbit, és a barátok már jönnek is.

A másik lehetőségről sajnos nem tudok nyilatkozni, mivel végtelen makacs anyukám van és ha valamit a fejébe vesz akkor az már megmásíthatatlan. Nem tudom hogy győzhetnéd meg.

2013. szept. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
ott jobb lenne ott vannak a barátaim
2013. szept. 30. 21:48
 3/5 anonim válasza:
Hogy jön ide az öngyilkosság? Istenem!!?? Ismerek egy fosszert aki mozdonysofőr volt ukrajnában született de magyar volt egyszer elgázolt egy részeg sofőrt a vasúti átkelőn.Az ukrán rendőrök minden nap megverték halálközeli állapotban volt sokszor! Maszkot húztak a fejére és tökön rúgták elnyomták a farkán a cigit stb... el lehet képzelni.Na ö végül felakasztotta magát a szíjával de leszedték.Aztán nagy nehezen ki jutott az előzetesből (nem tudom ukránoknál ,hogyan van) Végül ült 1-2 évet és kiszabadult.Na nála megértem az öngyilkosságot de nálad ? Képzeld el az ,hogy maszkos rendőrök vernek mert magyar vagy és semmit se tehetsz,ehez képest ez ló**fasz már ne haragudj.
2013. okt. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
ohh kedves második válaszolo már ne is haragudj de semmit sem tudsz rolam ezen kivul és vannak rosszab dolgaim ,amit nem soroltam fel nem tudom ,hogy ha haza megyek mit csinálnak semmi sem tudzs ezen kivul -.- és segítséget tanácsot kértem nem azt ,hogy itt "szidj" hogy fájnak nekem ezek a dolgok...
2013. okt. 1. 14:02
 5/5 anonim ***** válasza:

tudom milyen érzésről beszél a kérdező, de az nem igazán öngyilkossági gondolat.


Inkább csak azt gondolja jobb lenne meghalni. Majd akkor lesz öngyilkossági gondolat, amikor elmegy az utcán, és késztetést érez arra, hogy beleugorjon a főuton lévő autók ütközésébe.


Az hogy szeretnél meghalni, meg ilyenek, az nem öngyilkossági gondolat. Inkább "emo". Öngyilkossági gondolatnak az minősül, amikor tettre készen érzed magad, és tényleg meg akarod csinálni.


Amit te érzel, azt minden ember megérzi 1x az életében legalább. Mindenki kerül mélypontra. Ez a kijelentés nem súlyosbítandó jelző.

2013. okt. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!