Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki fogok menni 2014. szeotembe...

Ki fogok menni 2014. szeotemberében magyarba tanulni, de van pár kérdésem tudnátok válaszolni rá?

Figyelt kérdés

Horvátországban élek ,de minden vágyam ,hogy magyarba mehessek tanulni és úgy látszik ,hogy 2014.szeptemberében teljesülni fog és van pár kérdésem mert pár dolgot nem értek és ebben kérem a segítségeteket.

-1.Középsulis vagyok 1. és át szeretnék iratkozni magyar középsuliba ,hogy tegyem hogy iratkozzak át menjek ki magyarba és ott iratkozzak be lehet itt is Horváthban email vagy valami segítségévél és majd szeptemberben magyarban kezdek?

-2.Kell felvételit vagy ilyesmit írnom ,hogy vegyenek fel?

-3.Ösztön díjjal tudok csak kimenni magyarba ezért az fél évit és az év végit fére teszem a sulira és tudom ,hogy pár középsuliba adnak ilyen ösztön díjat ebből lehetséges lenne a koli árát fizetni?

-4. A koliban kapunk kaját is?

-5. Hogy tudnák átiratkozni más suliba ,hogy az itteni tanárok csak az utolso pillanatban tudják meg mert ha netá n elobb tudnák meg direkt rosszabb jegyet adnának stb..valami tanács?

Elore is koszonom!



2013. okt. 1. 22:39
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért akarsz átjönni? Elég gyenge itt a színvonal persze van kivétel és minek kidurni azt aki itt él?
2013. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Zala megyében kéne szétnézni-

Az van viszonylag közel

2013. okt. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én a hyledben nem tenném, örül aki kijut itt külföldre nevesebb helyre tanulni, vagy épp külföldön kap munkát...
2013. okt. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
én is magyar vagyok nekem minden vágyam ,hogy visszajojek ide.
2013. okt. 1. 23:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Biztos? Én most ausztriában élek jó ideje, azzal a munkával amivel otthon kaptam 90-110 ezer forintot, itt kapok 1800-2100 eurot... forintban úgy 540-630 ezer...

Én csak emiatt nem ajánlottam a dolgot.

2013. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem én amit ott muvelnek az Orbánék az nem normális nekem ott vannak az igaz barátaim rokonok ismerosok nagyon vissza vágyom
2013. okt. 1. 23:55
 7/9 anonim ***** válasza:

koliban van kaja, de nem ingyen.


Átlagban 18.000 ft az reggeli+ebéd+vacsora, ha állami koliról beszélünk. Mert ez ugye egységes az összes állami kolinál.


Persze ez nem kötelező opció.

2013. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
kérdező, szerintem a bérekre utaló hozzászoló nem a jelenlegi politikai helyzetre gondolt hanem a 2010 előti időszakra egészen 1990 utántól.
2013. okt. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok kedves kommentelők -.-" inkább örülni kéne neki, hogy valaki ide vágyik közénk, aki nem egy bevándorló akit nekünk kell eltartani, hanem egy ugyanolyan magyar ember mint mi -.-" nyilván ő tanulni akar és dolgozni, és talán hasznosabb tagja lesz a társadalomnak, mint azok, akik itt osztják az észt. Ha ő magyar, inkább meg kéne becsülni, hogy visszavágyik ide, nem pedig külföldre menekül. Ti meg takarodjatok ki külföldre, mert számotokra úgy tűnik, egy csepp hazaszeretet sincs. Ez utóbbi alatt nem a politikusokat értem, mivel én is utálom a politikát...

Kérdező, bocsi az OFFért.

2014. jan. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!