Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Félek, hogy elveszítem az...

Félek, hogy elveszítem az állásomat, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy általános iskolában tanítok, amit itt nem szívesen neveznék meg. Tény, hogy az iskola tanulóinak egyharmada roma. Nem lehet velük bírni, bármit teszek, visszafeleselnek. Lehet velem van a gond, hogy nem tudok mit kezdeni velük. 26 éves vagyok, két általános iskolai szakom és 3 msc képzésem van meg kemény küzdelem árán(23 évesen végeztem el a 4 éves osztatlan főiskolai képzést, majd 3 db egy-egy éves mesterképzést végeztem el. Taníthatnék középiskolában is, de a legközelebbi messze van a lakóhelyemtől és a bejárás csak kis hányadát finanszírozná a szakközépiskola, így a lakóhelyemhez pár kilométerre lévő általános iskolában tanítok. Sajnos egyszer már elküldtek innen, mert nem bírtam a roma gyerekekkel, teljesen a fejemre nőttek. Bármit is találtam ki, akármilyen feladatokat is adtam, semmit sem ért. Folyton letegeztek, fenyegettek az óráimon, ha megbuktatom őket, bejön a szülő és életemre törnek. Folyton balhé volt, csak az iskola legtapasztaltabb tanárai tudtak mérsékelt fegyelmet tartani. Elküldtek, mondván alkalmatlan vagyok a feladatra. Most 2 év után újra visszahívtak üresedés miatt. Ezért a jobb fizetés reményében (nettó 140 ezer ft. lett a bérem a megemelt tanári bér által, ami több az előző munkahelyemen megkeresettnél; nettó 95 ezer ft). Elvállaltam. Mondván, hátha bírni fogom. Fél év alatt nagyon kikezdtek ismét a cigányok, feleselnek megint, bármit teszek, légneműnek vesznek. Félek, hogy elveszítem megint a munkahelyemet, amiért a biztos (más munkakörben dolgoztam, nem tanárként, de kevesebb bérért)állásomat elhagytam. Mi tegyek? Ha elveszítem, én összeroppanok, 27 évesen lehet megőrülök. Segítsetek kérlek. Az igazgatót és a többi tapasztalt tanárt nem érdeklik a problémám. Adnak egy beírást, aztán azt hiszik el van intézve az egész. De semmi, ezek az egyesnek meg a beírásnak örülnek a legjobban. A külsőm fiatalos, ezért nem tekintenek tanárnak a diákok. Pedig szeretem a hivatásomat, rengeteget tanultam a 4 diplomámért, de azt egyik könyvben sem tudtam megtanulni, hogy kell fegyelmezni az agresszív kisebbséget. Segítsetek! Köszönöm!
2013. okt. 3. 21:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Még annyit tennék hozzá, hogy sajnos egyik szakom sem nem matematika, sem fizika, sem kémia, sajnos nyelv szak sincs közöttük. Tehát különórák és magánnyelviskolák stb. kizárva.
2013. okt. 3. 21:14
 2/7 anonim ***** válasza:

A másik helyre nem tudsz viszzamenni? Azoknak a kisebbségienkek sok házit adjál.

Majd akkor nem lesznek annyira szemtelenek.

Úgy látszik, nincsenek "lefoglalva" eléggé.

2013. okt. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

49 %-osnak megint fogalma sincsen semmiről... Sz arnak a házi feladatra az ilyen kis retkek....

Szerintem keress egy másik munkahelyet, vagy költözz el.

2013. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Felsőben tanítasz?

Gondolom történelmet.

Szóval szerintem minél több házit adj a kisebbségieknek és feleltesd őket minden órán. Persze lehetőleg ne adj nekik egyest. Próbálj meg legalább egy hármast/ kettest "kihúzni" belőlük.

2013. okt. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem írnak házit a "kisebbségiek"?

Akkor minek járnak iskolába.

(Ja tudom, mert "kötelező" (családi pótlék stb.)

Talán tényleg jobb lenne, ha középiskolában tudnál tanítani.

2013. okt. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De azt mondják, hogy középiskolában még rosszabb a helyzet. Persze egy elit gimiben lehet más, de oda 100 ból 1 ember tud bekerülni. Biológia-informatika szakos általános- és középiskolai tanár vagyok. Kollégiumi nevelőtanár a 3. szakom. Elmenni nem szeretnék, mert itt van egy örökölt kicsi garzon lakásom, szinte ingyen élhetek benne. A havi mindenes költségem kijön kb 20-25 ezer ft-ból. Míg ha elköltöznék, akkor az albérlet csak maga lenne kb. 40 ezer ft vidéken. Plusz élelem, stb. Itt meg a szüleim kissé tudnak támogatni. Nehéz dolog. Már gyomoridegem van bemenni egyes osztályokba, agresszív tekintetek mindenütt. Akármit csinálok, hátul ül 2-3 roma fiú, akik óbégatnak, a serdülő csinos magyar lányokat inzultálják, örökösen káromkodnak és a szexről beszélnek a magyar lányoknak, akik már szinte sírnak. (így: ó de megb...nálak aranyom). Kirakni nem lehet, mert ha bajt csinál (biztosan), akkor engem vesznek elő. Jogaim nincsenek, meg nem verhetem, mert akkor rám tör a famíliájuk, engem is elagyabugyálnak, sőt még én kerülök börtönbe.
2013. okt. 3. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:

De te is ide (ebbe a suliba) jártál valamikor?

Szerintem csak azt tudnád csinálni, hogy külön feladatokat osztasz a kisebbségiekre.-

Addig is terelődjön el a figyelmük a "csinos magyar lányokról". Meg neked talán az volna fontos, hogy iskolaidőn kívül el tudj menni (néha) sportolni, kikapcsolódni, hogy ne állandóan ezeken járjon az eszed.

2013. okt. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!