Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Leérettségizhet valaki úgy,...

Leérettségizhet valaki úgy, hogy csak általános iskola 8 osztályt végzett, de nem járt középiskolába 4 éven át?

Figyelt kérdés

Gyanítom, hogy hazudik az illető...

Azt állítja, hogy úgy leérettségizett, hogy 18 éves, viszont középiskolába nem járt, általánost is csak nem rég végezte el sorozatos bukások miatt.


Van erre módja vagy jól sejtem, hogy kamu?



2013. okt. 7. 02:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h kamu!
2013. okt. 7. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Biztos hogy kamu :D Csak úgy lehet érettségizni, hogy előtte gimnáziumba vagy középiskolába járt 4 évet. Persze van olyan is hogy szakma után érettségizik valaki, 2-3 év alatt megszerezhető érettségiről is hallottam már, de ezek sem adják olyan könnyen az érettségi megszerzését.

És itt megemlíteném, hogy az ecseri piacon pénzért érettségit és diplomát is szerezhet az ember, még tanulnia sem kell ezért :D

2013. okt. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem, mivel az érettségi előfeltétele a 12 osztály elvégzése...
2013. okt. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Tehát ha azt mondja nekem, hogy leérettségizett és szakmája, állása is van ilyen előélettel, akkor tuti kamu, ha jól értem? :)


Olyan ugye nem lehet, hogy megunták általánosban, hogy ott vesztekel és csak úgy simán továbbengedték középiskolába?

2013. okt. 7. 07:08
 5/18 anonim ***** válasza:
Mit jelent hogy az általános iskolát nem régen végezte el? 1-2-3 éve?
2013. okt. 7. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ha minden igaz, akkor a 8 osztályt tavaly végezte el. Most május elején volt a szülinapja, most lett 18 éves, tehát a 9. osztályt kéne járnia, erre azt mondja nekem, hogy már leérettségizett.
2013. okt. 7. 07:19
 7/18 anonim ***** válasza:
Akkor kizárt, hogy legyen érettségije. Az érettségit nem arra adják, hogy valaki betöltötte a 18. életévét.
2013. okt. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Érettségi vizsga a tanulói jogviszony keretében, az érettségi bizonyítvány megszerzése előtt abból a vizsgatárgyból tehető, amelynek a helyi tantervben meghatározott követelményeit az érettségi vizsgára jelentkező teljesítette, tudását osztályzattal értékelték, és ezt bizonyítvánnyal igazolni tudja."


Vagyis ha nincs középiskolai bizonyítványa, nem érettségizhetett.

2013. okt. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8-as: Ebből még azt is kilehetne venni, hogy elég lenne egy évet járnia középiskolába, hiszen akkor is kap osztályzatokat és lesz bizonyítványa... De nem hiszem, hogy így lenne.
2013. okt. 7. 09:18
 10/18 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem, ebből nem lehet azt kivenni. A törvény világosan megmondja, hogy teljesítette a helyi tantervben meghatározott követelményeket, és ARRÓL kapott bizonyítványt, nem csak úgy általában van valamilyen bizonyítványa. A követelményeket akkor teljesítette, amikor sikeresen elvégezte azt az évfolyamot, amin az adott tantárgyat utoljára tanítja az iskola. Illetve előfordulhatna az a variáció, hogy a barátod osztályozó vizsgát tett a 4 év anyagából, de ennek az előzmények ismeretében 0 az esélye. Száz szónak is egy a vége, érettségizni csak akkor tud, ha befejezi a középiskolát.
2013. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!