Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanácsra és véleményre lenne...

Tanácsra és véleményre lenne szükségem, GAMF vs. BME?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Első éves hallgató vagyok a GAMF járműmérnöki karán, és most teljesen elbizonytalanodtam ezzel kapcsolatban. Azért jöttem ide, mert nagy jövőt láttam a duális képzésben (mellesleg felvettek volna a BME-re is).

Mint ahogy kiderült, a GAMF leginkább a kecskeméti Mercedes gyárnak képez ki mérnököket, nekem pedig a célom Németország, Stuttgart. Félek, hogy ez a diploma amit itt kapnék, nem lenne elegendő egy olyan karrier befutásához, mint amilyet én szeretnék.

Viszont nagyon sok olyat hallottam, hogy a BME-n nagyon szívatják a népet, és befejezni, illetve bent maradni nagyon-nagyon nehéz.

A duális képzésnek Németországban nagy sikere van, csak az a bökkenő, hogy ott már kb. 70 éve (nem vagyok benne biztos) működik, és olyan szintű egyetemeken, mint a BME, és nem mint a GAMF. Itt Magyarországon 2 éve működik, sőt, mi vagyunk a második duális évfolyam. Kétségtelen, hogy 10 vagy akár 20 év múlva ez egy nagy kincs lesz, azt is megkockáztatnám, hogy jobban fogják keresni ezt a szakot, hacsak a BME nem halad a korral, és csinálnak ott is ilyet.

Ti mit gondoltok erről? Érdemes lenne átmenni egyetemre? Jobban értékelnék külföldön az egyetemi diplomát? Vagy a kinti Mercedes-Benz-nél is nagy szó, hogy egy duális képzést végeztél el, hiába "csak" egy vidéki főiskolán, Magyarországon? Szerintetek kit részesítenének előnyben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Minden véleményre kíváncsi vagyok, ha hozzá tudtok szólni bármilyen formában, nagyon hálás lennék! Előre is köszönöm szépen.



2013. okt. 13. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a Gamfon megcsinálod a duálist és a Mercinél szeretnél elhelyezkedni és tudsz jól németül kint is dolgozhatsz Németbe a központba.... Gamf tele van BME-sekkel..

Tesóm BME-n tanult de az ami ott megy az kemény magolás nem gyakorlatra épül.... Éjjel nappal tanult.

Itt egy videó nézd meg:

[link]

2013. okt. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem döntsd el, hogy mit akarsz üzemmérnök akarsz lenni, aki a beszerzésen/összeszerelő üzemben/karbantartóknál/egyéb hasonló helyeken dolgozik vagy "valódi" gépészmérnök akarsz lenni, aki fejleszt, új dolgokat kitalál, hasznot és hírnevet hoz egy gyár számára.


Előbbihez jobb a duális képzés, mert mire végzel lesz bőven gyakorlatod, alkalmazni fognak, mert alig kell neked tanítani már valamit ezekhez a feladatokhoz. De itt meg is fogsz rekedni valószínűleg és kevésbé fogsz tudni előre lépni. Utóbbi esetben kemény elméleti alapok kellenek, amik 20-30 év múlva is megállják a helyüket és azokat a munkád során fogod alkalmazni is, ha szerencséd van. Ha ezt akarod, akkor menj a BME-re és végezz MSC-n a neked tetszőn szakirányon.


A lényege az egésznek: az egyetemen minél több tudást magadra kell szedned (elméleti tudást!!!), mert azt később már senki nem fogja neked megtanítani. Ez a tudás megegyezik a 20 évvel ezelőtti (nagy részben) és megegyezik a 30 év múlva tanítandóval (nagy részben). Viszont, amit az emberek gyakorlatnak hívnak manapság, az max. 10 évente változik (új gépek, új technológiák stb.) ezt megtanítják neked bármelyik gyárban, ahol elkezdesz dolgozni 1-3 hónap alatt. Az első munkahelyed után a kutyát nem fogja érdekelni, hogy duális képzésben voltál, mert amit kellett az megtanultad az első cégnél. Viszont, azt nézni fogják, hogy milyen elméleti alapot kaptál (mert nem fognak neked egy motorfejlesztő munkát adni, ha neked nincs msc-s fejlesztő/mechnanika/áramlástechnika diplomád)


De ezt senki nem fogja fel, az itteniek közül

2013. okt. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!