Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Pannon Egyetem műszaki kara...

A Pannon Egyetem műszaki kara mennyire színvonalas? Pl. BME-hez képest mekkora értéke van a diplomának?

Figyelt kérdés
Főként a gépészmérnöki és villamosmérnöki szakok érdekelnének.

2013. okt. 14. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezek nem műszaki, hanem mérnöki karos szakok. Én a műszaki karra járok és erről tudok beszélni. Viszonylag erős az oktatás, sok embert szórnak ki. A legjobbakat egyetem közben is elkapkodják a cégek. Aki itt végzett tuti lesz állása :) akár ha csak alapszakon is.
2013. okt. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1:

Még azt sem tudod milyen karra jársz. A MIK az Műszaki Informatikai Kar, nem Műszaki Kar. A mérnök karokat meg más néven műszaki karnak szokás nevezni, mert a műszaki tudományok és a mérnöki tudományok rokonértelmű kifejezések. Van ahol Műszaki Karnak, van ahol Mérnöki Karnak hívják a mérnököket képző kart, Veszprémben utóbbi.


Másrészt a kérdező két szakot sorolt fel, amiből az egyik éppen a MIK-en van, a másik meg a MK-n.

2013. okt. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyébként a Mérnöki Kar kemény, szívatják rendesen a népet, a kevés túlélő aztán könnyen kap állást, de azért nem gondolom, hogy a BME diploma értékével felérne. Viszont legalább emberibb méretű a képzés, sokkal kevesebben vannak.


A villamosmérnök szak a MIK-en van, egy ismerősöm most végez ott, de szerintem neki nem elég színvonalas, a BME-re kellett volna mennie, ráadásul nincsen MSc belőle Veszprémben. Persze azért villanytanon megszórják őket rendesen... Csak kicsit úgy tűnik, a kar erre a szakra sokkal kevesebb hangsúlyt fektetne, mint az informatikus képzésre.

2013. okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Műszaki kar alatt természetesen a MIK-et értettem. De ezt nem tudom minek kiemelni, mikor nincs másik műszaki karja az egyetemnek. Csak mérnöki.
2013. okt. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
50%
A mérnöki kar és a műszaki kar ugyanazt jelenti, csak ezen az egyetemen konkrétan mérnökinek hívják.
2013. nov. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!