Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Esti (nem fizetős vagyis...

Esti (nem fizetős vagyis állami) iskolán szeretném letenni az érettségit. Lehetséges? és mi a különbség az esti és a leveleőzi között?

Figyelt kérdés
11.évfolyamot kezdtem el az idén egy informatikai szakközépiskolában!1992-es születésű vagyok és jövő májusban leszek 18 éves, vagyis az oktatási törvény értelmében 18 év fölött esti iskolában is végezhetek!Milyen iskolát tudnátok ajánlani ami nem fizetős és jónak, elfogadhatónak mondható!Kérlek a nem ide illő válaszoktól és az olyan megjegyzésektől ami csak hátráltat kérlek kíméljetek meg! Valóban segítségért fordultam ide! Tudom most jöhetne a kérdés, hogy miért ilyen későn akarok váltani érettségi előtt...több oka van, de ez most valójában lényegtelen! Előre is köszönöm válaszaitokat! :)
2009. nov. 11. 14:36
 1/7 A kérdező kommentje:
*levelezői (bocsi)
2009. nov. 11. 14:37
 2/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de én úgy tudom,hogy az esti és a levelező iskoláknak fizetni kell,hisz ennek az a lényege,hogy bárki aki akar letehesse az érettségit.

Én is estin tettem le(gyorsított módban)állami iskolában.Ahová én jártam az nappal oktatta a diákokat,este meg azokat akik már dolgoztak vagy elmúltak 18 évesek..

2009. nov. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
és mennyibe kerül? am dolgozom szóval nem igazán fontos hogy fizetős vagy nem, csak azt hittem van rá lehetőség...
2009. nov. 11. 15:20
 4/7 A kérdező kommentje:
estin nehezebb letenni mint nappalin?
2009. nov. 11. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:

Én vagyok megint.Nem tudom,hogy estin nehezebb-e mint nappalin,mivel én estin tettem le..De gondolom annyival könnyebb,hogy nem kell az órákra bejárnod.Volt aki csak vizsgázni jött,és az órákon bent sem volt.Én is csak minden második héten mentem a munkám miatt,és volt tantárgy amire nem is jártam be,mert feleslegesnek tartottam.A vizsgák ugyanúgy zajlottak mint nappalin egy dolgozatírás,vagy felelés..Az nem volt vészes..Az érettségi maga ugyanolyan szigorúan kezelték mint a nappalisoknak.A szóbeli érettségin pedig már nagyon segítőkészek voltak a tanárok,és aki alig tudott valamit abból is kihúzták a kettest...

Írtam,hogy gyorsított módban érettségiztem vagyis 1 évet fél év alatt tettem le..Ez akkor évi 40 ezer forintomba került..De legalább nem kellett 3 évet végig ülnöm..Tudok olyan iskolát is ahol 1 évre 10 ezret kell fizetni.Az nagyon laza(végig puskázhatod az egészet),de a lényeg,hogy az órákon részt vegyél.Lássák az arcodat,ott ezt értékelték nem a tudást...

2009. nov. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szijjja megint :) tudnál nekem segíteni esetleg msn cím? vagy email címet kaphatok??? :) fontos lenne! köszönöm előre is! :)
2009. nov. 11. 16:55
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és én is gyorsítottba szeretném :)
2009. nov. 11. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!