Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek a szolnoki...

Mi a véleményetek a szolnoki Széchenyi István Gimnáziumról? Vagy a dráma tagozatáról?

Figyelt kérdés
2013. okt. 18. 19:12
 1/4 hunbula ***** válasza:

Én nyelvi előkészítőre jártam néhány évvel ezelőtt, nagyon szerettem a gimit és a tanárok nagy részét - az osztályomat annyira nem, de az nem az iskola baja. Támogattak a tanulásban, sportban, versenyekben, sok szép élményem van ezzel kapcsolatban. Jól végeztem, nagyon magas felvételi pontszámom volt és kérdés nélkül bekerültem az elsőként megjelölt egyetememre.

A drámához annyi közöm volt, hogy az ofőm volt a dráma tagozat lelke is, és több angol nyelvű színdarabot csináltunk angol drámaversenyre. Plusz volt egy-két sorom az első Ádámok és Évákban amit a Szigligetiben adtunk elő, hihetetlen élmény volt számomra, nagyon jól összehoztuk mindig (nekem ilyen hamvába holt gyermekkori álmom volt a színészkedés, nagyon szép, hogy ennyit kaphattam belőle).

Én mindenképpen csak ajánlani tudom, igaz, hogy az idő megszépíti a dolgokat de akkor is bátran jelentem ki hogy nagyon jók voltak a gimis éveim, mostani fejemmel sem jelentkeznék másik gimibe.

2013. okt. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És színművészeti egyetemen jársz?
2013. okt. 22. 20:01
 3/4 hunbula ***** válasza:
Nem, én nyelvi előkészítős voltam, és anglisztikára járok. De szoktak bekerülni drámáról a színművészetire - viszont ha mégsem jön össze, ahhoz is elég alapod van tanulmányilag, hogy valami máshoz fogj, és arra is megkapod a lehetőséget, hogy egy másik területed is erősítsd a gimis évek alatt. Egy jelölést a jelentkezéseden mindenképpen megérdemel, főleg ha környékbeli vagy. A kolisok meg mindig jókat meséltek, attól sem kell tartani.
2013. okt. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Törökszentmiklósi vagyok csak bejárósként lennék, de még soká van az, mert csak 6-kos vagyok, csak kíváncsiskodtam, mert megtetszett a színházas, drámás dolgok, de még az angol nyelven filózok, mert ahová járok általános iskola ott minden nap van angol órám és még pár tantárgyat angolul is tanulok. Mások azt mondják, hogy inkább az angolt vigyem tovább, mennyek a Vargába, de még nem tudom. (Azért mennyek a Vargába, mert kitűnő voltam évvégekor és még könyvet és egy csomó oklevelet is kaptam.)
2013. okt. 24. 20:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!