Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha keresztfélévben jelentkezek...

Ha keresztfélévben jelentkezek a ZSKF andragógia vagy szabadbölcsészte szakára akkor szeptembertől át tudok menni az ELTE pszichológia szakára?

Figyelt kérdés
Nem vettek fel idén oda ahova szerettem volna és keresztfélévben szeretnék valahova jelentkezni. Úgy tudom, hogy azonos képzési területhez tartozó szakoknál (nalam ez a bölcsészettudomány) at lehet jelentkezni mert hasonló a tananyag. Tud valaki erről pontosabb infót? Tavasszal újra kell felvételiznem, vagy elég ha írok az ELTE BTK-ra, hogy átvesznek-e? (Persze ha megvan a pontszámom) Vagy a 2. esetben csak önköltségesre tudnék menni?
2013. okt. 20. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
biztos hogy nem... zskf andragógiát és szabadbölcsészt nem ajánlom, teljesen értelmetlen büfészakok. én pszichológiát tanulok és 100 hogy a tananyag nem hasonló... itt anatómia lélektan statisztika stb van, még csak nem is rokonszakok. Mellesleg az átvétel iskolák között úgy zajlik (még azonos szakok között is!) hogy minden hiányzó tárgyból le kell vizsgáznod megfelelő szinten, hogy ne kezdj elmaradással a másik helyen
2013. okt. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 HePe ***** válasza:

Szia!

Nem tudom, hogy mennyire aktuális, de azért mondom...

egyfelől ez a büfészak kifejezés...semmire sem való.

Minden képzés lehet értékes, ha a diák elhivatott és olyan területen szeretne karriert építeni...érdekli, tanul, küzd, kutat vagy már diákként is dolgozik! Akkor nem fillérekért fog dolgozni, s akkor máris nem "büfészak"...

Az, hogy ki mire megy a diplomájával, az csak rajta áll...

Mellesleg az andragógia, mint felnőttképzés a kiöregedő társadalomban aztán minden csak, nem büfészak...ezt egy pszichológusnak illetve tudni..:)

2014. máj. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!