Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelet szintű magyar és/vagy...

Emelet szintű magyar és/vagy töri érettségihez kinek van jó (könyv) tanácsa?

Figyelt kérdés
2013. okt. 24. 01:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a jó tanácsom, hogy töriből emeltezz, ha választanod kell a kettő közül. A magyarra képtelenség biztosan felkészülni, a töri viszont egyértelmű, csak sokat kell tanulni. Abból könnyebb emeltre készülni.

Törihez a négy Száray-könyv kiváló, a korábbi kiadásban több a sztori, a frissebb verzióban pedig több a forrás. Én az utóbbiból készültem rá.

2013. okt. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Emelt magyarra szerintem jó

Kelecsényi L. Z.: Irodalom tételek (Corvina Kiadó);

Árva-Simon: 100 tétel magyar nyelv és irodalomból - emelt szint, szóbeli Maxim Kiadó.

+ középiskolás irodalomkönyvek teljes átnézése.

Sok sikert!

2013. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Emelt magyart, csak ha muszáj. :D Én mindenkinek ezt mondom. :)

Amúgy a Bölcselet kiadó gondozásában megjelent Érettségi adattár jó hozzá, Mohácsy és Petőné tankönyvek, valamint a Corvina kiadó könyve a szóbeli tételekhez.

2013. okt. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Herbert Martos Moss Tisza 6 könyv tanuld meg mostantól.


Emelet magyart hagyd az nehéz.

2013. okt. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a könyvajánlatokat.

Hát, igencsak leakar itt mindenki beszélni a magyar érettségiről. Valójában nem kötelező nekem emelten egyik tantárgy sem, viszont a sok pontért muszáj lesz. Azért gondolok a magyar érettségire emelt szinten, merthogy akkor meglenne a 100 többletpont, és ha nem is sikerül magas ponton leraknom a az a sok pluszpont ellensúlyozná.

Ha magyarból nem emeletezek, akkor csak az emelt töriér kapnék pluszpontot, meg az angol középfokúért. agy ha összejön, a francia felsőfokúért.

2013. okt. 25. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Szar az élet, de emelt nyelvi érettségi több pluszpontot ad mint emelt nyelvvizsga, szal angolból is pattinhatnál egyet, ha megírod 90%-ra mondjuk, azt sem ártana tudni, mire szeretnél járni, már ha a leghasznosabb tanácsokra törekszel akkor célszerű lenne.
2013. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ahová menni akarok, ott nem számítanak bele nyelvi érettségit! :(

Vihetek tovább valami szaktantárgyat, de nekem olyanom nincs,

vagy matek, vagy magyar, vagy történelem.

Nos, én a magyart meg a törit viszem, ez nem is lehet kérdés.

A törit mindenképpen emelten, és majd meglátjuk a magyart.

Ha nagyon magas lesz a ponthatár, emeltezek magyarból is.

2013. okt. 26. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne attól tedd függővé, ugyanis a ponthatárokat az érettségik átlaga határozza meg.
2013. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De attól még mindig megvan a 2 tárgy amit elfogadnak, én pl. választottból filozófiát toltam, nem tudom az neked menne-e de egy 100% emelt törit azért csapjál oda neki, mostantól elkezded tanulni easy lesz.
2013. okt. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Hát az biztos hogy sokat fogok tanulni, azaz már most is sokat tanulok. :)
2013. okt. 27. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!