Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tizedik év végén előrehozottan...

Tizedik év végén előrehozottan szeretnék érettségizni matekból, magyarból, földrajzból közép szinten, angolból, töriből emelt szinten, hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Meg tudom csinálni, a fő kérdés, hogy akkor ez után tovább is tanulhatnék? Esetleg osztályozót kell tenni minden másból?

2013. okt. 24. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:
2014. január 1-jétől már csak informatikából, latinból és élő idegen nyelvből lehet előrehozott érettségit tenni.
2013. okt. 24. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Elméletileg nem lehet már előrehozottazni a legtöbb tantárgyból (mint előttem írták), de esetedet tekintve, hogy minden érettségit le szeretnél tenni, gondolom magát a gimnáziumot is be akarod fejezni, és továbbtanulni.

Ebben az esetben szinte biztos, hogy a tantervben szereplő minden tárgyból (11, 12-es anyag is!) osztályozó vizsgát kell tenned.

Szerintem kérj időpontot a szüleiddel az iskola igazgatójától, és ott biztosan megmondanak minden szükséges információt.

Viszont, mivel nagy valószínűséggel még tanköteles vagy, és több évet ugrani akarsz készüljetek fel a papírmunkára.

2013. okt. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tehetsz, mivel már csak infóból és nyelvből tehetsz előrehozottat.
2013. okt. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen lehetőség. Az egyetlen megoldás, ha az igazgatód engedélyezi, hogy magántanulóként egy év alatt kettőt végezzél el, és akkor MINDEN tárgyól osztályozóvizsgát téve hamarabb megkaphatod a gimnáziumi végbizonyítványt és mehetsz érettségire. Ez igazából csak egy esetben ajánlott, hogy ha te akkora zseni vagy, hogy az összes órán halálra unod magad, és a pad alatt az egyetemi feladatsorokat oldod meg közben.
2013. okt. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, Budapest legjobb 8 gimnáziumának egyikébe járok, halálra unom magam. Aki pedig ezt kitalálta, annak bizony a jó nénikéjét, mégis mi a probléma azzal, ha valaki korábban érettségizik? Amúgy akkor az igazgatót kell felkeresnem, ezek szerint, értem.
2013. okt. 25. 15:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Nincs vele probléma, ha valaki korábban érettségizik. Azzal van a probléma, ha előbb akar érettségizni, mint ahogy elvégezte a gimnáziumot. Gondolom, látod te is a fogalmi különbséget.
2013. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!