Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elég jó vagyok a Lovassy-ba?

Elég jó vagyok a Lovassy-ba?

Figyelt kérdés

A tanulmányi eredményem kitűnő. Sokat tanulok, szorgalmas vagyok. Járok felvételi-előkészítőkre, és otthon is sok régebbi felvételi feladatlapot szoktam megoldani. A szüleim mindig dicsérnek,de valahogy úgy érzem, nem vagyok elég jó. EZ valószínűleg amiatt van, hogy van egy bátyám, a Lovassy-ban másodikos (matek szak). Ő mindig különlegesen jó volt a versenyeken is, én is jó vagyok, de úgy érzem, mivel valahogy állandóan az jön le, hogy jó vagyok, jó, jó, de nem vagyok olyan különlegesen okos mint a bátyám. A Lovassy-ba akarok menni, angol tagozatra. Most, hogy nemsokára jön a felvételi-időszak, félek. Van esélyem bekerülni?

14/l



2013. okt. 28. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Rendesen dolgozol, hajtod magad, persze, hogy van! :D
2013. okt. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, függ attól, hogy melyik általánosba jársz mert vannak pl falusi iskolák ahol ugyanarra ötöst kapsz míg egy jobb általánosban az csak négyes. Milyen szakra akarsz menni? Nekem az egyik volt osztálytársam jár oda meg a báttyja. A báttyja végig kitűnő volt (egy jobb) általánosban, országos versenyeken vett részt ahol jól teljesített, sokat tanult, fel is vették. 9. be két tantárgyból bukott félévkor a többi is 2-3-4 lett. Pedig ott is sokat tanult. Van egy másik volt osztálytársam (beképzelt volt) az is végig kitűnő volt, versenyek stb. a felvételi kb 60 pont lett neki (összesen) így nem vették fel. Most a vetésibe jár spanyolra ahova úgy ment, hogy soha nem tanult spanyolt a tanár viszont csak spanyolul beszél így nem teljesít túl fényesen. Én azt mondom, hogy ha a lovassyba szeretnél menni akkor próbáld meg tedd első helyre (gondolom matek vagy info miatt mennél oda), viszont második szerintem a padányi reál legyen (az ilyen infos matekos), a többit rádbízom, de ez csak egy tipp.
2013. okt. 30. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az előző válaszát kicsit vitatnám. Az lehet, hogy nem atomerős iskolába jár most, de otthon rádolgozik, felvételi feladatlapokat old meg, versenyekre jár, ezért nem zárnám ki, hogy meglenne neki a felvételi. Szerintem ez azért egy nagyon jó alap, a sulijától függetlenül, hisz véleményem szerint ezzel többet teljesít, mint amit a suliban elvárnak tőle.
2013. okt. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ezzel egyetértek részben, viszon én azt gondolom, hogy egy iskolába nem bekerülni nehéz, hanem benntmaradni.
2013. okt. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez pontosan így van, ahogy mondod :) De a kérdező a bekerülést kérdezte xD
2013. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Amúgy az iskolám nagyon jó, sokan kerülnek be onnan a Lovassy-ba. Csak tudjátok sokszor rástresszelek a dolgokra, pedig végülis nincs miért izgulnom. Menni fog az! :)
2013. nov. 1. 14:00
 7/10 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy melyik iskolába jársz?
2013. nov. 1. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Van esélyed persze
2013. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2013. nov. 6. 16:41
 10/10 anonim ***** válasza:
a lényeg a szorgalmon van :)
2015. jan. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!