Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szintemelő érettségi és...

Szintemelő érettségi és jelentkezés egyetemre. Mikor csapjam hozzá az érettségit a jelentkezéshez?

Figyelt kérdés

Lassan indult a 2014-es évre való jelentkezés a felvin. Szintemelő érettségit készülök tenni bioszból, de ugye új érettségi bizit nem kapok majd, csak egy papírt, hogy a szintemelőm ennyi és ennyi lett, de ettől még az érettségim kézben van, tudom az eredményeimet - kivéve a szintemelőjét. A kérdésem az lenne, hogy amikor decemberben beadom a jelentkezésem, mikor lenne jó megadni az érettségi eredményeimet? A szintemelőm nyáron lesz és értelemszerűen ha jól sikerül, annak az eredményét szeretném használni. Így arra gondoltam, hogy esetleg, amíg annak az eredményét nem tudom, addig nem töltöm fel az érettségimet, mintha még nem lenne meg vagy esetleg utólag is hozzácsaphatom a szintemelő eredményét és átírhatom a biosz érettségim magasabb százalékú tanúsítványra?


Köszi a válaszokat :)



2013. okt. 29. 10:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanabban a cipőben járok, mint most Te, csak én töriből akarok szintemelőt tenni. Látom, hogy még nem kaptál választ, pedig ez a kérdés engem is érdekelne + még bonyolítja a helyzetet, hogy közben egy névváltoztatásra is várok, és nyelvvizsgázni is fogok. :)

Ha a kérdés kiírása óta megtudtál valamit, hogy hogyan kell csinálni, leírnád?

2013. nov. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze, de egyelőre semmi infóm sincs.... pedig szerintem igencsak égető probléma xD
2013. nov. 5. 14:01
 3/7 A kérdező kommentje:
Most kérdeztem meg felvin is, talán 1-2 nap és kapok választ :D
2013. nov. 5. 14:09
 4/7 A kérdező kommentje:

Kaptam is választ, tessék:


"Érdemes minél korábban csatolni, MERT : akkor a korábban fel tudják dolgozni a papírjaidat, és akkor kevesebb a hiba lehetősége is, mert mondjuk amikor februárba jelentkezel akkor mondjuk a jelenkezől 20 % van meg minden papírja, tegyük fel a többiek májusba érettségiznek még ( hasra ütöttem és mondtam egy számot )


- a pontjaid csak júlisu elején , a ponthatárok előtt egy - két héttel korábban lesznek kint!!! Szóval neked most semmilyen pont nem fog megjelenni csak max annyi hogy érettségi bizi feldolgozva!!



Nem Te döntesz! Hanem a felvételi kalkulátor úgy is úgy fogja kiszámolni hogy neked a lehető legjobb legyen.

- ha van egy 40% kémia emelted, és korábbról mondjuk egy 99 % közép érettségid, akkor biztos hogy a számodra kedvezőbb % fognak számolni.


Erről szó, mi szó, nem te döntesz, hanem ami neked a legjobb lesz!"

2013. nov. 5. 15:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Köszi, hogy utánajártál :)

megkérdezhetem, hová felvételizel?

és mikor érettségiztél?

2013. nov. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
2008-ban érettségiztem, Szeged a cél :) és te?
2013. nov. 5. 19:07
 7/7 anonim ***** válasza:

Én 2009-ben. :)

Ha gondolod, írj privátot, jó lenne valakivel a felvételiről beszélgetni, aki kb. velem egyidős, és szintén szintemelőzni akar. ^^

2013. nov. 5. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!