Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ott hagyom az egyetem a 3....

Ha ott hagyom az egyetem a 3. félév után, akkor mennyit kell visszafizetnem, illetve milyen más lehetőséget vannak?

Figyelt kérdés

2012 szeptemberében kezdtem.

Államilag támogatott nappali tagozaton vagyok.

Alap, osztott képzésen.


Bocsi, hogy felteszek egy ilyen alap kérdést, de a módosítások után már nem tudom mi van.

Légyszíves mellőzük a "google a barátod" meg ilyeneket!


2013. okt. 29. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
semennyit nem kell visszafizetned.
2013. okt. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Nehéz megválaszolni a kérdést, de jelenleg rád az aláírt szerződésben foglaltak érvényesek, mely szerint ha elvégzel egy alapdiplomát, akkor nincs visszafizetési kötelezettséged, csak az elhasznált félévek időtartalmának kétszeresének ledolgozása. Tehát el kell végezned egy másik suliban egy alap szakot. Viszont ha nincs ilyen terved, akkor kb. 3 x 200e körül várható az összeg.

Átlagosan 150-250e között mozog egy félév, nézz utána a sulid honlapján mennyibe fáj...

De még várnék vele, mert ha 2014-ben jön a Jobbik, akkor megszünteti ezt a rendszert, és eltörlik ezt az undorító szerződést.

2013. okt. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Esetleg valakinek még bármilyen információja van?

2013. okt. 29. 23:09
 4/7 anonim ***** válasza:
én teljesen egyetértek a 2. válaszolóval. a jelenleg hatályos tandíjat kell visszafizetned. ha 3 félévet végeztél,akkor annyit vissza is kell fizetned
2013. okt. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha én ezt tudom tuti nem kezdem el az egyetemet.
2013. okt. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nincs igazuk az elöttem szólóknak. a 3 félév díja együtt/2-t kell visszafizetni. Tudom mert én 2 félév után hagytam abba és már kaptam levelet az oktatási hivataltól (1 hete), melyben leirják h a felhasznált ösztöndíj 50%-t kell visszafizetni. Illetve van olyan lehetőség(amit énis választok), hogy a felhasznált félévekkel megegyező időtartamba hazai munkaviszonyt vállalsz, tehát másfél évig itthon dolgozol. Viszont erre neked gondolom másfél év+1 év időtartamot adnak, tehát 2és fél éved van arra hogy másfél évet dolgozz, különben esedékessé válik a visszafizetés.
2013. okt. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy onnan gondolom hogy neked 2 és fél éved van ledolgozni a másfélévet, mert nekem 2 évem van. Szószerint idézve a levélből:

" A hazai munkaviszony fenntartására nyitva álló határidő a mentesítési döntés jogerőre emelkedésének napjától az állami (rész)ösztöndíjjal folytatott tanulmányi idővel megegyező időtartamot követő háromszázhatvanadik napig tart." az még oda van írva, hogyha közbe ismét hallgatói jogviszonyod lesz, akkor kérelem beadása után addig ezt felfüggesztik, amig ismét meg nem szünik.

2013. okt. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!