Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért vannak emberek akik...

Miért vannak emberek akik pedagógusnak tanulnak?

Figyelt kérdés
Az iskola ahova járok egy sima szakközép az osztály tele van hülyékkel stb. A tanárok van, hogy 7-8 órát tanítanak egy nap. A fizetésük viszont alacsony (ezt mondják is). Na ha valahol kevés a fizetés, sok hülyegyereket kell megpróbálni fegyelmezni, 7-8 órát kell dolgozni ami csak a tanítás utána dolgozatot javítani sokszor hétvégén, vagy éjszaka, nekik is kell készülni az órára (persze ők tudják de egy vázlatot érdemes írniuk). Szóval mi értelme pedagógusnak tanulni ilyen fizetés mellett?

2013. okt. 30. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezt szeretnék csinálni. Valaki zenész lesz, valaki üzletember, valaki egy irodában szeretne egész életében kuksolni, valaki pedig tanár.

Én inkább csak azt nem értem,hogy azok az emberek akik utálják a gyerekeket miért mennek tanárnak... Számomra rejtély

2013. okt. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt én se értem. Viszont nem látom értelmét annak, hogy éveket tanuljon valaki, hogy legyen diplomája aztán elmegy 100-120 ezerért tanítani. Akkor már inkább valami mérnöknek érdemes tanulni még ha az nem is érdekli annyire de a fizetése sokkal jobb lehet.
2013. okt. 30. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:

1. oda veszik fel

2. ezt szeretné csinálni, valaki jól is csinálja

3. korrepetálással nem olyan rossz bér, van nyári szünet :)

4. egyik tanár sem tanít 7-8 órát minden nap!! Nem tanítanak 40 órát egy héten, bele van számítva a felkészülés és a dolgozatjavítás is a 40 órába. 22 a kötelező óraszám, azt hiszem.

2013. okt. 30. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem a szüleim mérnöknek zavartak el. Nem akartam az lenni, de annyi idős korában az ember még befolyásolhatóbb. Amikor magyarázzák, hogy ne menjél ennek vagy annak (akár tanárnak), mert abban nincs pénz stb.

Csakhogy én nem azt akartam, de hát mit tudtam én még akkor az életről.

Azóta nagy változás történt. A sok elcseszett tanfolyam, amire rátukmáltak, végzettségek, egyetem stb. és nem azt tanultam, amit szeretnék csinálni. Én szívesen lennék tanár vagy valaki olyan, aki segít embereknek, tanítja őket. De már 35 éves vagyok. Most már nem megyek el másik egyetemre, hogy tanár lehessek. Itt vagyok 2 gyerekkel és olyan végzettséggel, amit nem akarok, nem érdekel és nem is tudnék elhelyezkedni benne, mert a szülések miatt gyakorlatom sincs benne.

Én ezek alapján azt mondom, hogy bár lehetnék kevés pénzért tanár, mint ilyen helyzetben, amiben vagyok. Én imádnék dolgozatot javítani. Nem kell éjszakába nyúlóan azt sem. Be lehet osztani az időt, nem kell mártírkodni. A sok hülyegyerek meg, akiket meg kell fegyelmezni és tanítani...tudod, valaki szereti a kihívásokat. És egy tanárnak az is valami jó érzés, ha az érettségi találkozón bevallják neki, hogy igaza volt, mikor lekevert egy pofont a gyereknek, azóta is emlékszik rá és az egy nagy fordulópont volt az életében. És most a tanár-gyerekverés című történetet most kihagynám, nem azért hoztam fel ilyen példát.

2013. okt. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul látod a helyzeted. Sokkal jobb, ha valaki azt csinálja amit szeret, ha kell kevés pénzért, mintsem, hogy elmenjen mérnöknek, vagy bármi másnak, amivel jól keres(hetne), de nem szereti csinálni. Ha nem szereti csinálni, akkor pedig nem is fog olyan jól dolgozni=kevesebb fizetés.

Bár van a másik kategória, amikor egy ember csak azért megy pedagógusnak, mert oda vették fel, de rajtuk ez később meg is látszik. Vannak jó tanárok, és rosszak, az utóbbiak általában ezek.

2013. okt. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ha szereti csinálni és Ő választotta akkor ne panaszkodjon a fizetés miatt. Van egy tanárom nagyon jól tanít valószínű szereti is csinálni de minden héten legalább egyszer elpanaszkodja, hogy milyen kevés a fizetés.
2013. okt. 30. 18:58
 7/7 anonim ***** válasza:
93%
Azért valamiből el kell tartania a családját neki is, biztos nem örül, hogy azért egy ilyen felelősségteljes és kimerítő munkát csak ennyi fizetéssel jutalmaznak. Az más kérdés, hogy szerintem ne ma diákjainak kéne panaszkodnia, beszélje meg a kollégáival a tanáriban vagy a szüleivel/párjával. A középiskolás tanáraim pedig mesélték, hogy nehogy azt higgyük, nekik van 3 hónapnyi szünetük a nyáron. Ők kőkeményen a nyár nagy részében továbbképzésekre, értekezletekre járnak, szóval nem az van, hogy júniusban lerakják a stafétát majd szeptemberben fel. Ahogy mesélték, ez inkább az általános iskolás tanárokra jellemző - és amilyen hozzá nem értő tanáraim voltak ált. isk.ban még el is hiszem. Sőt, olyat is meséltek, hogy azért lettek tanárok, mert régen még szerették is - de ez az elmúlt 20-30 évben változott. Persze, nem szadiztak minket, de azért néha látszott, hogy kicsit már belefáradtak a sok neveletlen, idegbeteg, kezelhetetlen gyerekbe, a kevés fizetésbe, az ostoba igazgatóba és kormányrendeletekbe. Nem tudnám ezt a szakmát csinálni, őszintén. Én sem értettem soha, hogy ők miért ezt választották, de tiszteltem is őket érte, mert azért valahol ez szélmalomharc. Az én osztályom 42 fős volt, sok ez egy embernek, ráadásul vállalhatatlan gyerekpéldányokból sem szűkölködtünk. Nem is értem, hogy egyes szülők a sulit valami gyerekfutattónak tekintik, ahová berakják a gyereket,lecsatolják a pórázról és a gyerek szabadon tombolhat, ezen felül meg elvárják, hogy helyettük megnevelve kapják vissza vagy mi?
2013. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!