Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek igaza volt a...

Szerintetek igaza volt a tanárnak? Vagy nem kéne rajta kiakadnom?

Figyelt kérdés
Egy előadást kellett az osztálynak készítenie. A tanár felírta hogy hogy szeretné látni (7 mondat) majd megkérdezte hogy ki akar segíteni a szervezésben. Én elvállaltam, majd a kezembe nyomta a lapot és azt mondta hogy csináljam akkor meg. Azt mondta hogy amíg azoknál maradok amit felírt addig úgy módosíthatom a többit ahogy akarom. Én összepakoltam az egész darabot az osztály segítségével. (Zene, szöveg, koreográfia, díszlet). A felírt dolgokat mindig betartottuk, de kiegészítettük rengeteg mindennel hogy érdekesebb legyen. A tanár be se járt a próbákra, pedig az igazgatótól párszor még termet is kaptunk próbálni. Szerintünk jól sikerült az egész, de az előadás után odajött hozzám az osztályfőnök és elkezdett hisztizni hogy én átvertem őt, és hogy nem ezt kérte. Meg hogy én mindent a saját szám ízlésére átalakítottam és lejárattam őt az egész iskola előtt meg hogy majd neki kell ezért elviselnie a tekinteteket a tanáriban. A többi tanárnak tetszett, de ez nekem nagyon szarul esett és úgy gondolom hogy ő ne mondja meg aki semmit se tett érte. Azzal fenyegetőzött hogy majd beszél a szüleimmel is. Az előadásban semmi kifogásolható nem volt, nem voltak benne szexuális poénok vagy hasonlók. Csak neki nem tetszett. Egyszerűen szerintem az volt a baja hogy ő régiesen képzelte el a története, mi meg áttettük a modern korba. De azt mondta hogy amíg amit írt azt betartjuk addig nem baj. Szerintetek most tényleg én szúrtam el? Ilyenkor mit lehet tenni? Most míg el nem ballagok gyűlölni fog?
2013. okt. 31. 15:18
 1/1 anonim ***** válasza:

Ne törődj vele. Ha mindenki másnak, a többi tanárnak tetszett, akkor nincs semmi baj. Bizonyára azon sértődött meg, amit te is írtál - vagy azon, hogy sokkal jobb lett így nélküle, mint ahogy ő azt elképzelte, és ezért irigykedik.

Annyit tudsz tenni, hogy elmeséled a szüleidnek, mielőtt ő keresi fel őket. Így legalább tudni fogják, hogy neked van igazad ebben a helyzetben, és nekik nincs okuk idegesnek lenni rád. Esetleg ha van olyan tanárod, akivel nagyon jó a viszonyod (pl. ofő vagy akárki más), akkor vele is beszélhetsz, megkérheted, hogy beszéljen ezzel az adott tanárral, jelezze neki, hogy mindenkinek tetszett stb. :)

2013. okt. 31. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!