Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi tudományegyetem...

Szegedi tudományegyetem történelmi szakán szeretnék továbbtanulni, valamilyen véleményetek van róla?

Figyelt kérdés
Most fogok továbbtanulni,és leginkább a történelem érdekel.Szegedre szeretnék menni,valakinek valamilyen tapasztalata,tanulással,felkészüléssel,szakkal,karral esetleg van ? Milyen volt,hogy bírta,élvezte-e és eltudott e vele helyezkedni ?

2013. nov. 4. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:

szegedi töri szak? Szerintem esélytelen. Ha magyar egyetemen akarsz töri szakra járni, akkor ELTE, de a többivel még külföldre sem biztos, h kijutsz.

Sok sikert!

2013. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 kemesen ***** válasza:
Az ismerőseim, akik oda járnak, nagyon szeretik, jó a hangulat, viszont elhelyezkedést illetőleg már eléggé el vannak kenődve. Töri szakon végzett ismerőseim közül, senki sem dolgozik a ,,szakmájában".
2013. nov. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Pontosan mi szeretnél lenni? Régész, muzeológus, levéltáros, történész vagy tanár?

Én az Eltére járok töri szakra - ha van kérdésed a szakkal kapcsolatban, szívesen segítek.

Mindenesetre a törit csak akkor ajánlom, ha nagyon-nagyon elhivatott és elkötelezett vagy - de még így is sokat számít, hogy melyik szakirány felé szeretnél orientálódni.

2013. nov. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Leginkább ha ottvagyok,akkor tanár,de a sima történelem is jó,az a másik kérdésem,emellé minor informatikát fel lehet venni ? mert az informatika a másik,amit szeretek :D
2013. nov. 7. 23:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Látom valakinek nem tetszett a válaszom... hiába, az igazság fáj. Kedves kérdező, én óva intenélek ettől, ha már mindenképpen törit akarsz tanulni, akkor ne vedd el magad az esélyt azzal, hogy egy vidéki egyeteme tanulsz. Ha csak a BA-t ott végzed, már azzal nehezen kerülsz be MA-ra az ELTÉ-n. Ha pedig mindent Szegeden végzel, lesz esélyed azokkal szemben, akik az ELTÉ-n végeznek, és közben esl. külföldön is megfordulnak? Nem rosszakaratból írtam, amit írtam... de gondolj arra, hogy ebben is nagy küzdelem van a helyekért, és csak a legjobbaknak van esélyük bármire is. Én is hasonló - de nem történelem - szakon tanulok, és már most látom, h otthon esélytelen az elhelyezkedés.
2013. nov. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*ne vedd el magadtól az esélyt azzal, hogy egy vidéki egyetemen tanulsz
2013. nov. 8. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Hát figyelj, most már osztatlan tanárképzésbe felvételizel, tehát nem info minorra. Azt kell megnézned, hogy indítanak-e történelem-informatika tanári képzést (mondjuk a felvin).

Történész... én lebeszélnélek róla. 1) nem lehet belőle megélni, 2) kihalásos alapon megy (iszonyat sokan végeznek történészként) 3) tehát nagyon-nagyon-nagyon jónak kell lenned, és baromi sok mázli is kell hozzá

Hogy állsz az idegennyelvekkel? Megy minimum kettő olyan szinten, hogy külföldi szakirodalmat olvass? Hogy kimenj külföldre kutatni?

Ne értsd félre, ezekben a kérdésekben semmi bántó szándék nincsen, csak ha őszintén válaszolsz rá magadnak, talán könnyebben tudsz majd dönteni.

Az Elte-Szeged versenyről meg nem igazán mondok semmit, mert én meg pont azon gondolkodom, hogy a tanári mestert majd Szegeden csinálám...

2013. nov. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Angol nyelvvizsgám van (középszint) és úgy terveztem hogy egyetemen szeretnék egy új nyelvet tanulni,ha képes vagyok suli mellett.
2013. nov. 8. 11:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez az osztatlan tanárképzés ez hogy zajlik? Hogy kell rá felvételizni hogyan működik ? Ugyanúgy mintha elszakosodnák csak tanárt választok ?
2013. nov. 8. 11:23
 10/10 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy most már amikor beadod a felvételit, akkor például történelem-magyar tanári szakra jelentkezel, és nem történelem alapszakra, ahonnan majd az egyetem alatt magyar minort választhatsz.

De ennek nézz utána, mert én még osztottban vagyok, így nem vagyok naprakész, és nem akarlak megtéveszteni.

2013. nov. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!