Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megérné középiskolát váltanom?

Megérné középiskolát váltanom?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem h megérné-e középiskolát váltanom? Jelenleg tizenegyedikes vagyok. Az a baj, hogy az új rendszer miatt nagyon megnehezedett ez az iskola. Hajnalok-hajnalán kelek fel suliba este érek haza fáradtan és még akkor tanuljak meg éljek. Már alig tudom tartani a tempót. Osztályközösségünk sem valami összetartó én pl. beilleszkedni se tudok sehova. Tanárok is csak szivatnak minket állandóan, teljesen lehúzzák a jegyeinket. Nem szeretem őket.. Nem nagyon szeretem ezt az iskolát sem, szüleim szerették volna, hogy ide járjak mert erős jó hírnevű iskola.


Informatika szakra járok, jelenleg 4-es 5-ös tanuló vagyok az érettségi tantárgyakból de nem hiszem, hogy ez sokáig így lesz már... Találtam egy iskolát, még az általános iskolai osztályomból jár oda 1-2 tanuló ugyan úgy informatika szakra. Közelebb is lenne az az iskola, szóval tanulással is jobban tudnék boldogulni.

Mi kell ahhoz, hogy félévkor átiratkozzak? Nagyon sok munkával jár ez az egész? Átvennének engem ugyan arra a szakra amiről jövök?



#váltás #megérné #középsikolát #váltanom?
2013. nov. 5. 15:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem sok munka. De gondolj abba bele, hogy újra meg kell szoknod egy közösséget, amelyik valószínűleg már összeszokott emberekből áll. Új tanárok. Nehéz ügy. Szerintem nézd pro és kontra, érvek-ellenérvek és ha több érv szól a váltás mellett akkor kérj segítséget a szüleidtől.
2013. nov. 5. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én az általánossal vtam így. Egy jó hírnevű suli 40(!) kmre (mert költöztünk)anyuék azt mondták járjak be oda nyolcadik osztályba mert egy évre nem érdemes sulit váltani. Én nem így tettem. És EGYÁLTALÁN NEM BÁNOM. Bár rossz volt, hogy teljesen máshol tartanak az anyagban de többet tudtam így pihenni aludni és az osztálytársaim se szekálnak úgy mint régen. Szerintem felvesznek infó szakra. De tudd a menekülés nem megoldás. ÍCsak néha.:)
2013. nov. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Megszoksz vagy megszöksz....
2013. nov. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!