Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előrehozott angol érettségi?...

Előrehozott angol érettségi? (kérdések)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szakközépbe járok, és csak egy nyelv tanulása kötelező (nálam az angol). A kérdéseim;

1, Mikor (hanyadikban) lehet megcsinálni?

2, El szeretnék menni katedrába és magántanárhoz mert középfokú nyelvvizsgát szeretnék. Ha a középfokú nyelvvizsga megvan, akkor azzal a tudással meg lehet csinálni az előre hozott angol érettségit? (középszintű érettségi).

Azért szeretném megcsinálni, hogy később ne kelljen ezzel foglalkozni, és elég gyéren tanítják (két hónap alatt az óráig jutottunk el, amit már negyedikben is tanultam), szóval semmi értelme nem lenne éveket eltölteni itt a semmivel.

Előre is köszönöm! 14/f, 9. osztály.



2013. nov. 5. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
Leghamarabb a 10. osztály végén tehetsz előrehozott érettségit, ha leteszed előtte az összes osztály anyagából az osztályozóvizsgát. Az azt jelenti, hogy már a 10-ikes év végi jegyedet is a vizsga határozza meg. A középfokú vizsgából azért ki kell jönnie egy középszintű érettséginek. (Ötös emelt szintűhöz adják ráadásnak a középfokú nyelvvizsgát, tehát valahol a kettő között van a nyelvvizsga.)
2013. nov. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Szerinted 10. osztály végére meg lehet csinálni a középfokú nyelvvizsgát? (elég alapszinten vagyok)
2013. nov. 5. 22:40
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg hát, ha keményen tanulsz.
2013. nov. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el tanfolyamra, az sokat segít
2013. nov. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért a ny.vizsgát inkább tizenegyedikben tenném le

De persze attól függ/ Ha tudsz menni előtte tanfolyamra, és már jól megy, megpróbálhatod hamarabb is

2013. nov. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Azért szeretném 11. előtt megcsinálni mert 11. be inkább az érettségire szeretnék készülni, meg a továbbtanulásra. Meg érettségi után németet szeretnék tanulni, így jó lenne az angolt hamarabb elintézni. Kb napi hány óra angolozással lehet tanfolyam mellett letenni a középfokút?
2013. nov. 5. 22:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez már meghaladja ennek a fórumnak a kereteit. Nem tudjuk, hogy milyen szinten állsz, mennyire könnyen tanulsz, milyen segítséget akarsz igénybe venni. Ilyesmiről inkább szakembert kéne kérdezni.
2013. nov. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyjából alapfokú szinten állok de papírom nincs róla, elég könnyen tanulok.
2013. nov. 5. 23:17
 9/10 anonim ***** válasza:
Olyan egy-két (három) év biztos
2013. nov. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is hasoló dolgon gondolkodom. Nyek-es 9.-es vagyok. (lány) Osztályelső vagyak angolból és kb a2-b1 között vagyok. Jövő ősszel szeretnék nyevvizsgázni (alapfok). Nem tudom, mikorra jutok el arra a szintre, hogy letehessem a középfokú nyelvvizsgát... A szerencsém az, hogy nagyon jó angol tanárom van. :)
2013. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!