Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nem Magyarországon érettségizt...

Nem Magyarországon érettségiztem, de felvételizni szeretnék, lehetséges? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Vajdaságban születtem, ott fejeztem be a tanulmányaimat is. Közgazdasági iskolát végeztem Zentán, ami érettségivel zárult. Szeretnék itt Magyarországon a munka mellett felvételizni felsőoktatási képzésre, (nem keresztfélévesre, hanem majd a 2014 szeptemberire), azonban nem igazán látom át a felvi.hu oldalt :(

A tanulmányi eredményeim jónak számítanak, amit részletezek alább, viszont van néhány tantárgy amit nem tanultam kint. Ilyen például a történelem.


Tantárgyak amiket tanultam 3. év végén, eredménnyel együtt:


Magyar nyelv (5), Irodalom (5), Angol (4), Matematika (4), Statisztika (4), Szociológia (4).


Volt még néhány tantárgy (gazdaságtan, ügyviteli gazdaságtan, számvitel, informatika, alkotmány és gazdasági jog, pénzügyi gazdaságtan)


Hasonló a helyzet az utolsó vagyis a 4. évben:


Magyar nyelv (5), Irodalom (5), Angol (4), Matematika (4), Statisztika (4), Marketing (4).

Itt is volt néhány tantárgy amit feljebb már felsoroltam.


Aztán az érettségin nem volt ilyen, hogy választani kellett tantárgyakat, mint most itt hallom, hogy így működik.


Eredményeim:


Magyar nyelv (5)

Magyar irodalom (5)

Statisztika (5)


Ezek az érettségi eredmények, nem kellett sem angol sem más.

Kérdés, hogy ez mire elég? Mert a felvi.hu nem segít, ugyanis azt írja, ha nem Magyarországon szereztem az érettségit, akkor nem lehet kiszámolni vele a pontokat. Viszont megpróbáltam, kihagyva a történelmet, illetve bejelöltem, hogy még matematikából sem kellett érettségiznem, így a középiskolai tanulmányok alapján 400 pontot dobott a kalkulátor ami sok mindenre elég lenne.


Viszont iskolaválasztásnál mindenhol követelmény lenne pl a matematika + történelem.

Angolból ha minden jól megy, középfokú nyelvvizsgám lesz jövő január közepén :) Az pl mennyit számítana?


Örülnék, ha valaki olyan írna, aki tökéletesen átlátná ezt az egészet, vagy hasonló cipőben járt?!


Köszönöm,


Üdv mindenkinek :)



2013. nov. 9. 15:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!