Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem egy nevetséges...

Csak szerintem egy nevetséges bohóckodás ez az egész Waldorf "iskola"? Mi lesz ezekből a szerencsétlenekből, ha kikerülnek a burok alól? Ezeket az intézményeket be kéne tiltani, nem?

Figyelt kérdés

Előre leszögezném, hogy magam is diák vagyok, illetve én sem államiba járok, hanem a Mo.-i magániskolák egyik csúcskategóriáján beül eső intézményébe - hogy az indexes cikket idézzem -, ahol sokat követelnek, de sokat is adnak.

Namost, csak szerintem bámulatos, hogy felnőtt embernek akár csak eszébe is jut, hogy odaküldje a gyerekét? Azzal érvelnek, hogy a gyereket boldogan és kiegyensúlyozottan nevelik/tanítják, hozzá alkalmazkodnak. De hiszen az élet nem arról szól, hogy hozzánk alkalmazkodnak, nagyon sokszor küzdeni és harcolni kell majd, nagyon sokszor le se bagóznak minket, rosszat akarnak nekünk, ezt is kezelni kell valahogy... Nagyon sok waldorfos diákot volt "szerencsém"megismerni, a nagy része deviáns, antiszociális és túlérzékeny, lelkibeteg roncs, a másik fele pedig azt hiszi, minden úgy van, ahogy ők akarják. Egyikük a volt barátom, ő és a haverjai az ékes példái annak, hogy milyen életképtelenek a waldorfosok. Mert konkrétan életképtelenek.

Szerintem ez elfogadhatatlan és botrányos, akkor azt már nem is említem, hogy az oktatásnak nevezett valami egy darab sz.art sem ér, erről is sikerült meggyőződnöm. Semmit, ismétlem semmit nem tudnak, tanterv nélkül pedig nem lehet tanulni, személyiségfejlődés ide vagy oda.

Nem felháborító, hogy ilyen iskolákat engednek létezni? Hiszen ezt egyenesen be kéne tiltani, mert csak károkat okoz. Mi lesz például a volt barátommal, aki azért akart öngyilkos lenni, mert állítása szerint a nagymamája jobban szereti a testvérét? Mi lesz, ha tényleg nehézségekbe ütközik? Tényleg öngyilkos lesz?

Szerintem is fontos, hogy jó légkör alakuljon ki az iskolában, de ehhez nem kell Waldorf és nem kell úgy viselkedni, mint az oviban. Az én iskolámban, további magán- és államiban is nagyon jól érzi magát mindenki. Egyszerűen nem tudom felfogni, ez a Waldorf hogy létezhet még mindig. Érzelmi- (és sokszor értelmi-) fogyatékosokat nevel.



2013. nov. 13. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
A waldorf egy hihetetlenűl nagy rakás híg fos. Jó képességű embereket is elrontanak. De aki amúgy figyelem zavarós annak jó lehet.
2013. nov. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
ó=o
2013. nov. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem várj 10 évet és utána nézz vissza! Én elit gimiben végeztem, kihajtották belőlem a sz*rt is, baromi sikeres lett az egész osztály, nagyokat tudunk mondani, ha megkérdezik, mivel foglalkozunk. De érzelmileg ennél jobban megnyomorított embereket nem ismerek. Vigyázz a lelkedre, a nyitott gondolkodásra és empátiára, mert az itt leírt néhány sorból is látszik, hogy tökéletesen haladsz az előítéletek és a kiégés felé, ahogy mindenki, aki ilyen versenyistállóban nevelkedett, mint mi! Vigyázz magadra, mert felnőttként rájössz, hogy nagy a baj, és már késő lesz! (Ajánlom figyelmedbe a Holt költők társaságát!)
2013. nov. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
65%
A második válaszoló már a másik végletet képviseli s valamilyen szinten neki is igazat kell adnunk, a versenyistálló és a hajtás valóban tönkreteszi az embert. De a Waldorf sem jobb, ahogy a kérdező is írta, a való életben elég ritkán fordul elő, hogy feltétel nélkül alkalmazkodna hozzánk mindenki.
2013. nov. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Egy jelenlegi osztálytársam 8 évig a Waldorfba járt, és most már utálja. Akkor még elvolt vele, mivel melyik gyerek ne örülne egy olyan sulinak, ahol nincsenek jegyek, a házi feladat az csak rajzolás, és ahol alig kell tanulni. De amikor az osztályközösség rossz lett, és inkább normális állami gimibe akart járni, szidta a Waldorfot, nem is kicsit. Az a baj az ilyen sulikkal, hogy rámennek a képzőművészetre, és a többi tantárgyat elhanyagolják. Alig tudott valamit matekből, kb. leragadt egy 4.-es szintjén, töriből nem tudta,hogy melyik ember mit tett, de fejből rajzolt egy élethű Rákóczi portrét, és több olyan tantárgya nem volt, ami most úgy érzi, hogy érdekelné, de már nem tud úgy bekapcsolódni az anyagba, hogy élvezze is, mert annyira le van maradva.

Nem feltétlen kell betiltani az ilyeneket, csak szabályozni kéne a tanrendjüket.

2013. nov. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó, pacsi, nekem volt barátnőm Waldorfos :D


Kb ugyanezt tudom elmondani, amit te. Mondjuk mivel ő lány volt, nála csak a lelkigyengeség volt porondon. Olyan dolgokon fennakadt, ami rólam vagy simán lepereg, vagy még ki is röhögöm a helyzetet.

Normálisan váltunk el, kicsit sajnálom is a lányt, hogy mi lesz vele később.


Tanulás szempontjából is hagy sok kívánnivalót maga után a módszer, főleg a pedagógiai elveik alapját képező antropozófia miatt. Na az ám a koncntrált hülyeség, csak picit olvassatok bele :D

2013. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%
Pacsi visszavonva, valamiért összekevertem, a Kérdezőnek megy a pacsi :D
2013. nov. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

Nekem az a tapasztalatom ex waldorfosként h totál igazad van én 4 évet húztam le náluk.


És igen az oktatás az egy zsák.... nem ért utána mehettem álmaiba éveket bepótolni mert lemaradtam az anyaggal.

Szerencsére letudtam tenni az emelt szintű értségit és ma már egy főiskola másodéves hallgatója vagyok.

Ha ott maradtam volna 12 évig biztos nem lennék most az.


A waldorfosok tényleg semmit nem tudnak a világról.

Én egyszer voltam egy általános műveltségi teszten a következő kérdések voltak.


Ki az a Mahatma Gandhi ?

Winston Churchill ?

Ki írta az Ember Tragédiáját ?


Én körbe röhögtem a csajt, de ha waldorfos maradtam volna akkor ö röhögött volna engem, ugyanis ezeket egy waldorfos sem tudná az életemet tenném rá.

Mert én is álmaiban tanultam, nem waldorfba.


Na most ha ilyeneket nem tudnak és nem csak lexikális tudást hanem viselkedni, elmenni befizetni egy csekket, venni egy kenyeret, egy szerződést sem tudnak aláírni, mert BUTÁK MINT A FÖLD. Mi lesz belőlük később ???

Parkolóőr, utcaseprő, drogos, hajléktalan inkább.


Ja és a verekedést sem vetik meg a waldorfban általában az erősebb véresre veri a gyengébbet a tanárok meg páholyból nézik.


Én úgy gondolom ex diákként h pokol földi megfelelője az a waldorf.


Remélem még elolvasod a válaszom.

2013. dec. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
62%
Nem tudom mi a problémátok a waldorf oktatási rendszerrel. Én (éppen most) kilencedikes, azaz gimi elsős vagyok és nem vagyok se idegileg labilis, se fogyatékos, se mittudoménmi, de azzal egyet kell értenem, hogy a tanterv más, de nem "lemaradottabb". MERT (!) lassabban adagolják az anyagot, és pont emiatt 1 évvel többet kell iskolába járni. ezt vehetjük úgy is, hogy marhaság, de ha belegondoltok kevesebb megterhelés jár ezzel. És nem, nem abból áll az egész nap hogy felhőket rajzolgatunk. Arról nem is beszélve, hogy olyan jófej az összes tanár, hogy nevezhetném őket barátnak is. Remélem a kérdező belátja, hogy az előítélettel élni nem szép dolog.
2014. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Hát ez az, hogy miért barát? A tanárom a tanárom legyen, ne a haverom...

Rendes pedig a tanár-diák közötti 3 lépés távolságot betartva is lehet a pedagógus.

Attól, hogy egy ilyen intézményben folyton simogatják a kis buksitokat, hogy mennyire ügyesek vagytok, ez még nem feltétlenül lesz igaz. Kicsit keményedni kell gimiben is, meg kell tanulni kezelni a neccesebb helyzeteket is. Különben sokként fog érni, amikor egy-egy szókimondóbb tanár egyetemen a sikertelen vizsga után az arcodba vágja, hogy "ha még ezt és ezt nem tudja, akkor inkább hagyja is abba az egyetemet, sosem lesz önből jó szakember". Az évfolyamtársaid egy ilyen után megvonják a vállukat, te me majd ott sírdogálsz, hogy milyen csúnya gonosz ez a prof...

2014. jan. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!