Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tegyek ha pikkel rám a tanár?

Mit tegyek ha pikkel rám a tanár?

Figyelt kérdés

Szóval kettő kérdésem lenne, az egyik az,hogy a napokban kaptam egy szaktanári figyelmeztetést rossz magaviseletért. 8.Osztályos vagyok,ez nehezíti a továbbtanulásom?

a másik pedig a fenti kérdésből adódoan,Mit tegyek ha pikkel rám a tanár? Mert tavaly 7.ben 4,1 -es átlagom volt kémiából és 3-ast adott,egy lánynak pedig 3,5-re 4-est..Meg ha nekem nincs házim azonnal egyest kapok,következő alkalommal mikor,bepótlom,megírom,és valakinek nincs meg,csak figyemezteti,hogy írja meg.Aztánha félre hívnám beszélgetni,hogy bocsánatot kérjek például(tőle kaptam szaktanárit) nem figyel rám,egyszer levegőnek néz,aztán pedig aztmondja hagyjam békén,nem ér rá,2 perccel késöbb meg az osztálytársaimmal beszélget.



2013. nov. 14. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Próbálj meg viselkedni!!
2013. nov. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
8%

"a napokban kaptam egy szaktanári figyelmeztetést rossz magaviseletért. 8.Osztályos vagyok,ez nehezíti a továbbtanulásom?"

Hát, öcsém, a jó hírű színvonalas gimnáziumokat ezzel gyakorlatilag el is felejtheted. Valószínűleg a gyér osztályzataidhoz valamilyen szinten a tanárnak is köze van, de hogy javarészt te tehetsz az egészről, az hót biztos. Sajnálom.


"tavaly 7.ben 4,1 -es átlagom volt kémiából és 3-ast adott,egy lánynak pedig 3,5-re 4-est.."

A tanár csak egy bizonyos határig köteles az átlagos szerinti osztályzatot adni félévkor/év végén - mondjuk ha igaz, amit írsz, hogy egy több mint egy teljes jeggyel rosszabbat adott, az azért nonszensz, nem te számoltál el valamit? Ha nem, miért nem jelezted osztályfőnöknek, igazgatónak? A 3,5 -öt az osztályzásban felfelé kerekítik, de ha látják, hogy nem igyekezel, vagy sokszor kell fegyelmezni órán, akkor a ember toszhatja a jó átlagát, a tanár nem köteles megkegyelmezni rajta.

2013. nov. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én viselkedtem,csak én is a helyszínen voltam,ahol olyan dolgok történtek amiért elkérték az ellenörzőt,és rajtam kívül még egy ártatlan lánynak is elvették.Kedves második! nem tudom,honnan vetted azt,hogy gyér osztályzatom van,hiszen jelenleg elég jól állok,egedül a matematika amiből javítanom kell.A második válaszodra pedig: Igen többször is át lett számolva,jeleztem is a tanárnőnek,de azt mondta a piros hármasom miatt,csak hármas lehetek.Összesen kettő piros hármasom volt,a többi mind 4-es és ötös.Utána átszámoltam úgy,hogy kétszer számítottam a piros jegyeimet,így 3,9-re jött ki az átlagom,és tudtommal még ez is négyes...És csak hogy visszatérjek az elsőre(kedves második) szóval,azt mondod,ez rajta lesz a továbbtanulási papíromon?
2013. nov. 14. 19:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. (Elnézést, ha bunkó voltam.)

Az ellenőrződet szinte minden szóbeli felvételire be kell vinni (sok helyen füzeteket, okleveleket is kérnek, de ez intézményenként változó), az erősebb középiskolák általában rögtön úgy kezdik, hogy hátralapoznak az értesítések, kérések, felszereléshiány oldalakhoz. Ez előny, ha van dicséreted, viszont hátrány, ha sok hiányod van/rendelkezel intővel, figyelmeztetéssel.

A jó jegyekkel úgy-ahogy ellensúlyozhatod ezeket, de mindenképp levon a pontjaidból, kérdés, hogy mennyit.

2013. nov. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Elvileg a törvénybe bele van foglalva, hogy a tanár a diák javára dönthet, a kárára nem. Ez azt jelenti, hogy egész hat tized vagy egész hetvenöt századtól (változó lehet) köteles megadni a tanár a jobb jegyet. Tehát ha 3,9 volt az átlagod, akkor köteles lett volna megadni a jobb jegyet, jelen esetben a négyest.

Diák javára dönthet úgy a tanár, hogy pl. 3,16-ra megadja a 4-est.

2013. nov. 17. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!