Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érdemes katolikus gimibe járni?

Érdemes katolikus gimibe járni?

Figyelt kérdés
Jövőre felvételizek, és eddig a legideálisabbnak a tanítási színvonal alapján egy katolikus suli tűnik. Arra lennék kíváncsi, hogy egy ilyen iskolában milyen a tanárok, a diákok, általában a közösségi élet. Nem-e túl szigorúak? Lehet-e normálismódon bulizni sulin kívül? Lányokkal komolyabban összejönni? Hosszú hajjal járni fiúként? Az tényleg igaz, hogy a tanárok figyelik, hogy miket posztolunk, sőt lájkolgatunk Facebook-on? Stb. A normális válaszokat előre is köszönöm.

2013. nov. 16. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
75%

Nem ajánlom az egyházi sulikat! Katolikus gimnáziumba jártam négy évig, és egy valóságos rémálom volt. Van az egyházi iskoláknak egy nagyon vékony, magát barátságosnak, családiasnak, meghittnek mutató külső máza, ami sok szülőnek és gyermeknek elsőre nagyon vonzó lehet. Ami mögötte van viszont a képmutatás, az álszenteskedés, átlátszó hipokritaság non plus ultrája mind a tanárok, és mind nagyon sok diák részéről. A hazugságtól bűzlik az egész intézmény, melyet a tömjén szagával próbálnak elnyomni.



Kezdjük ott, hogy a katolikus gimikben az erkölcs fogalma az kimerül abban a felszólításban, hogy: „Ne d*gj@tok házasság előtt, mert különben a pokolban égtek szénné!” Erre a primitív elvre alapul náluk minden. A legkülönfélébb bugyuta érzelmi zsarolással próbálják erre rávenni a diákokat. Az emberi lelken gyakorolt kőkemény fasizmus a negédes, simogató prédikációk mögé bújtatva. A másik kedvenc témájuk az abortusz. Hisz, mint tudjuk a katolikus egyház az emberi élet szentségét mindig is annyira szívügyének tekintette, hogy elég csak Cortés és Pizzaro tevékenységét, a keresztesháborút, a boszorkányégetéseket, az inkvizíciókat figyelembe venni.



A diákokat a legkülönfélébb dolgok miatt cs*szegetik. Ha a lányokon feszes a farmer az a baj, ha rövid a szoknya az a baj, ha a srácnak már egy picit is hosszabb a haja az a baj, stb. Egyszer szemtanúja voltam annak, hogy a folyosón szünetben, egy fiú és egy lány egymás kezét fogta, egymás előtt állva, és közben mosolyogva beszélgettek egymással , és semmi több. Nem volt semmi tapi vagy csólolózás. Erre odament egy tanár, és szétválasztotta őket, mondván; „mi nem erre tanítunk titeket”. És ez a „jelenet” egy életre belém égett. Persze azzal nem volt semmi bajuk, mikor a csontkopasz, turbómagyar gyerek, romantikus erőszakos pulcsiban hangosan „sieg heil” kiáltással üdvözölte az osztályát, sokszor a tanárok szeme láttára, akik legfeljebb vigyorogtak egyet rajta.



A tanárok, sőt maga az igazgató rendszeresen ellenőrizte a környékbeli kocsmákat, kávézókat és pubokat, hogy nincsenek-e ott a diákok. Még én is néhány haverommal igazgatóit kaptam, mert 18 évesen, egy pénteki délután merészeltem beugrani egy-két korsó sörre egy teljesen kulturált pubba. Emellett rengeteg volt a tanárok kedvence, spicli mintagyerek, akik minden apróságot beköptek az igazgatónál. Ha a sulitól kilométerekre rágyújtott valaki, vagy egy koncerten csápolt a haverjaival mind-mind kiderült, és aztán jött a megrovás. És igen, igaz, hogy figyelik, hogy milyen tevékenységeket végzel a közösségi oldalakon. Engem egyszer az ofőm cs*szett le, mert megosztottam egy HétköznaPI CSAlódások számot, és azt mondta, ha ez még egyszer előfordul, akkor az igazgató elé juttat. Állandó feszengésben kellett élnie az embernek.



Komolyabb kapcsolatra se ne nagyon számíts. Főleg a lányok, akik eleve konzervatív családokból származnak, még 17-18 évesen is teljesen esetlenek, betegesen szégyenlősek, olyanok, mint a 10-11 éves mosakodós szűzkislányok Túl sok mindent nem lehet velük kezdeni. Emellett viszont, olyan szemét módon hazudnak az ember pofájába, és dumálják ki a legocsmányabb módon a háta mögött, miután cukin a képébe mosolyogtak, hogy azon minden önérzetes ember vérig sértődik teljes joggal. Álszent szűz*k*rv@ a nagy részük! Adják azért sokszor az ember alá a lovat, azzal, hogy sokszor egész kihívóan szemeznek, flörtölgetnek, de ha nyíltan, őszintén próbálkozol náluk, akkor már nyavalyognak, mert nekik az már „zaklatás”. Emiatt nekem a gimi alatt csak egy komolyabb kapcsolatom volt, és az a lány, akivel jártam ráadásul egy másik, állami suliba járt (a fiúk nagy része rá volt kényszerülve, hogy más sulikhoz járjon csajozni).



Aztán az iskola vezetése keményen nyalt a Fideszes, akkor még ellenzéknek (bár már akkor több volt, mint valószínű, hogy kormányra jutnak). Meg is lett az eredménye. Jelenleg a legelitebb gimi a városban, csili-vii kívül-belül minden, modern tornacsarnokkal és konferenciateremmel. Ha nem utálnám annyira az egyházat, esküszöm papnak mennék, mert az valami bámulatos, hogy a 26 éves kispap feneke alatt, már egy többmillás, vadiúj 3-as BMW „zötyögött”. És ennek az egyháznak a képviselői prédikálnak pofátlanul az önmegtartóztatás, a szerénység erényéről.


Ha jót akarsz magadnak kerülj el minden egyházi iskolát, bár azt mondják a protestáns sulik nem olyan vészesek, de hát biztos, ami biztos... 20/F

2013. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
1. válaszoló, melyik városban lévő suliról írtál?
2013. nov. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
Nyíregyháziról.
2013. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

Az első tökéletesen leírt mindent. Ami a legjobb tetszett mégis nekem, a terjedelmes, pontos és részletes fogalmazásában, az a lányok jellemzése. Egyszerűen bámulatos! Egyébként szerintem nyugodtan ki lehet mondani, hogy a "híres-neves" nyíregyházi, Fidesz-KDNP-s mintaiskoláról, a Szent Imre Katolikus Gimnáziumról van szó.


Az átlagos Szent Imrés lány... érdekes téma! Sajnos én is jól ismerem a fajtájukat! Azt hiszem a "szűz k*rv@" valóban a legpontosabb jelző rájuk. A tipikus Szent Imrés lány, egy külön fogalom a számomra, sőt egy külön embertípus. Náluk undorítóbb módon álszent emberekkel nem nagyon futottam még össze a hétköznapjaimban. Ők egy külön jelenség, amivel megérné sokkal jobban foglalkozni. Egy szexológusnak, vagy egy pszichiáternek komoly kihívást jelentenének, ugyanis szegények pszichésen elég erősen sérültek (mint általában a mélyen vallásos, konzervatív közegben felnőtt fiatalok), világképük meglehetősen torz, a mélyebb emberi kapcsolatokkal nem nagyon tudnak mit kezdeni, emocionálisan felszínesek, érzelmi fogyatékosak, betegek a szó szoros értelmében. Az EQ szint az náluk igencsak alacsony, ami abból adódik, hogy egyrészt a mélyebb érzelmek megélése terén nagyon tapasztalatlanok, másrészt olyan közben nőnek fel, ahol az egyébként teljesen egészséges szexualitás témája erős tabu, így azt nem tanulják meg megfelelően kezelni, megtapasztalni. Az ő esetükben fenn áll egy nagyon erős kognitív disszonancia, vagy belső konfliktus. Általában az ilyen lányoknak csupán az arcán, szemein látszik, megszólalás nélkül egy nagyon erősen kivetült, belső, elfojtott szorongás. Önnön szexutalásukat, ami a legalapvetőbb dolog az önismeret terén, nem tudják semmilyen módon kezelni. Ettől függetlenül a szexuális vágyak bennük élnek, de a fojtás miatt deformálódnak, nincsenek a megfelelő csatornán levezetve, a szexualitástól, az intimebb emberi kapcsolatok megélésétől ezek a lányok fóbiásan rettegnek. Ez az oka annak, amit az első kedves válaszoló leírt, éspedig, hogy ha az ember nyíltabban közeledik feléjük, vagy csak utalást tesz erre, akkor egy nagyon erős belső vihart idéz elő bennük, és emiatt ezt a fajta, teljes ártatlan közeledést zaklatásnak veszik, még visszautasítani sem tudnak normális módon, hanem egyszerűen "elfutnak". Mint, az említve lett, az ilyen iskolákban az erkölcs egyet jelent a szexuális elfojtással, és ezzel az erkölcs témája kvázi be is zárult. Erkölcs alatt viszont sem a tanárok, sem otthon a begyepesedettebb szülők nem beszélnek arról, hogy illik viszonyulni a másik közeledéséhez, hogyan illik tisztelni a másik ember érzelmeit, pusztán emberi mivoltát. Így a katolikus iskolák, vagy konzervatív családok melegágyai annak a nőtípusnak, amit "szűzk*rv@nak" nevezünk.


Szóval fiúk! Óvakodjatok a Szent Imrés, és általában a katolikus iskolába járó lányoktól!



Üdvözlettel: egy 41 éves nyíregyházi anyuka.

2013. nov. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érdekes. Mármint én is egyházi suliba járok, és máshogy érzékelem a helyzetet.

A tanárok abszolút közvetlenek, szünetekben simán beszélgethetsz velük(akár fociról is). Egy helyettesítéses órán az egyik tanár velünk tárgyalta ki a szerelmi életét. A diákok olyanok, mint minden átlagos gimnáziumban. Különösebb szigor nincs, alapillem. Hittan óra van, de ki lehet váltani etikával. Miért ne lehetne bulizni? Mindenki(szinte) eljár hétvégenként vagy amikor kedve tartja szórakozni. A kapcsolat dologra rátérve annyit kértek, hogy ne a folyosón. Persze mindennap látni csókolózó párokat, amikor nincs ott tanár. Nagyon hosszú hajú fiúk ritkán fordulnak elő, inkább a fülbevalót szólják meg. A Facebook-os dolog igaz, nálunk legalábbis.

2013. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Régi a kérdés, igazából iskola függő.

Idén végeztem egyházi iskolában és rövid leírásként a SZÍNJÁTÉK jelzőt használnám, amit ott tapasztaltam.

2019. okt. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!