Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jóskások! Szeretnék idén a...

*Nikiii* kérdése:

Jóskások! Szeretnék idén a József Attila gimnáziumba felvételizni. Kb. mennyi esélyem lehet? Minden infót szívesen fogadok! Milyenek a tanárok? A közösség?

Figyelt kérdés
Milyen volt a szóbeli?? Inkább beszélgetős vagy arra is fel kell készülni? Úgy hallottam hogy oda túljelentkezés van...ezért is félek? Megéri megpróbálni?
2013. nov. 16. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagyok Jóskás, de azért megpróbálok segíteni. A József Attilába nem kell kiemelkedő bizonyítvány, de viszonylag rendesnek kell lennie. Semmiképp se ezt az iskolát jelöld meg elsőnek, ha kimondottan jól tanulsz, ha a teljesítményed alapján jobb suliba is kerülhetnél.
2013. nov. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget! :)
2013. nov. 18. 15:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! :) En oda jarok, most vagyok 9.-es es 4,9-es atlaggal felveteliztem ide. A felvetelim nem lett tul jo, de bekerultem. Szerintem ha 4-es, 5-os jegyeid vannak es a felvetelit megirod viszonylag jora akkor siman bent vagy :) Jo suli egyebkent, nem egy "elit", versenyistallo, a kozosseg pedig (velemenyem szerint) nagyon jo. Sok sikert es ha van valami kerdesed, nyugodtan irj! :)
2013. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is oda járok! :) Egyszerűen imádom, nagyon jó a suli, az osztályok és a tanárok is, rengeteg a közös program, és mindegyik színvonalas. Külföldre is szerveznek kirándulásokat (holnap speciel pont Bécsbe megyünk. :D), illetve az osztálykirándulások is nagyon jók. Ha rendes, gondos osztályfőnököt fogsz ki, akkor ő külön visz titeket több helyre (mi rendszeresen járunk színházba, kirándulni, illetve télen korcsolyázni, nyáron/tavasszal pedig strandra, aquaparkba visz minket az ofő. :))


A felvételinél tényleg minden azon múlik, hogy milyen tanárt fogsz ki. Felkészülni nem igazán tudsz rá, kivéve, ha speciálisan olyan tagozatra mész (angol ill. biológia az, ahol van szóbeli az adott tantárgyból, mármint angolból csak akkor, ha a haladós csoportba mész.) Ha akarod, ezeket privátban bővebben kifejtem, írj nyugodtan! Egyébként nem kell megijedni, nem harapják le a fejed. :)


Nekem is 4-es-5-öseim voltak, 83 pontosra írtam meg a felvételimet, szóbelin pedig két pont híján maximumot kaptam (angol haladóra jelentkeztem, tehát nekem abból volt szóbeli is). De több ismerősöm ezeknél jóval kevesebb ponttal is bejutott. Ajánlom, hogy menj el a tájékoztatókra, most pontosan nem tudom, mikor lesznek, de szoktak lenni, ott mindent elmondanak a felvételivel kapcsolatban, és találkozhatsz is az igazgatóhelyettessel (legalábbis mikor én mentem, akkor ő tartotta az előadást).


Ha bármi kérdésed van még, írj! ;)

Nagyon ajánlom mindenkinek ezt a sulit, élvezhetővé teszi a tanulást a közösség és a programok! :)

2013. dec. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat!!:) kicsit megnyugtattatok:) felek, mert szombaton megirtuk a felvetelit es ugyerzem a matek nem sikerult valami jora:(( de meg remenykedek, hogy szobelire behivnak, es adnak meg egy eselyt!:) mert egy ismerosom is felvetelizett oda, es 3 pont hianyzott neki a minimum ponthatarhoz es be sem hivtak:(( es felek h engem sem hivnak be:/
2014. jan. 19. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!