Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a vélemény a székesfehérvár...

Mi a vélemény a székesfehérvári Lánczos Kornél gimnáziumról az odajárókrészéről?

Figyelt kérdés
2009. nov. 19. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó. Nekem szimpatikus. Te is székesfehérvári vagy? Hányadikas? Hova jársz? :)
2009. nov. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, most nézem. Odajárók részéről.

Én nem járok oda, de voltam bent beszélgetésen.

2009. nov. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a 2. válaszírótól kérem írja meg, hogy mi volt az elbeszélgetésen, mire voltak kíváncsiak és milyen benyomást keltett az iskola?
2009. nov. 19. 20:08
 4/7 A kérdező kommentje:
az 1. válaszadótól kérdezném, hogy konkrétan mit jelent, hogy jó, fejtse ki részletesssen, ha lehet.
2009. nov. 19. 20:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezték hogy melyik szakra megyek(ha felvesznek)

Kedvenc tantárgy, hobbi, jegyek, meg ilyesmi kérdések.

Mutatott képeket.

Aztán az igazgató beszélt az iskoláról és körbevezetett, bementünk órákra. Nagyon szép iskola. Nincs egyes, beírás. Ha valaki nem tanul, rossz magaviseletű, akkor kirúgják. Időpontot kell kérni ilyen elbeszélgetésre.

Ja, és eléggé drága iskola.

Én voltam/vagyok az első és második válaszoló is.

Te hova jársz ha nem titok és melyik szakra mennél?(angol, német, természetismereti)

Szerintem menj Te is ilyen beszélgetésre, mert elfogynak a helyek, egy osztály maximum 20 főből áll.

2009. nov. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

de van egyes, és nem rúgják ki. szerződés alapján a szülőknek kell kivenniük a gyereket (pl. ha drogozik, stb). az előre megbeszélt időpontban lévő megbeszélés az ért van, mivel nincsen nyílt nap a suliban. érdemes elmenni, tényleg jól át lehet tekinte a sulit, a működést (mivel sulinapon vannak ezek az időpontok, nincs 'megjátszás' sem).

az hogy drága, mindenkinek más-más. és mire sajnálja a pénzt. tényleg nem kevés a tandíj, de ezért cserébe szerintem elég sokat kapsz.

2012. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Egy szülő vagyok, akinek odajár a gyereke.

Ez az iskola nagyon jó azoknak, akik stressz nélkül akarnak tanulni és tényleg motiváltak.Kihasználják a négy évet, nyelvvizsgát tesznek, felkészülnek a továbbtanulásra. A felvételi tantárgyakra tudnak koncentrálni./ az én gyerekem ilyen/ Mivel minden számonkérés ideje előre ismert, ezért - a matek és a nyelvek kivételével- igazából nincs szükség a mindennapos magolásra. Nem versenyistálló, de ha valaki jól gazdálkodik az idejével és tanul, bármelyik egyetemre be tud jutni.

Aki nem akar tovább tanulni annak meg azért jó, mert egy jó kis közepest kevesebb szorgalommal is elérhet. Az nem igaz, hogy a motiválatlan gyereket eltanácsolják. Ahhoz már nagyon sok mindent kell neki elkövetni. Sok gyerek jár ide, akik csak szépen elvannak. A tanárok nem fognak senkit arra ösztökélni, hogy tanuljon, senkit nem akarnak megváltoztatni.

A tandíj jelenleg 43 ezer forint havonta és a tankönyveket is ki kellett fizetni /korábban nem/. Ezért a pénzért az iskola tulajdonképpen a nyugodt és stresszmentes tanulást biztosítja.

Közösségi élet, sport, közös programok alig vannak. osztálypénzt nem szednek, nincs rá szükség. A hiányzást a szülő igazolja, a törvényes keretek között.

2013. nov. 26. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!