Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány nyelvet tanul az átlag...

Hány nyelvet tanul az átlag tinédzser egy iskolában?

Figyelt kérdés
Német, angol alap? Milyen szintre jutnak el érettségiig? Mindegyikből ugyanolyan szinten vannak?

2013. nov. 22. 15:50
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Én 4 éve érettségiztem. Az iskolában 3 nyelvet tanultam a magyar nyelv mellett:

- román: Erdélyországban ez hivatalos nyelven, így ezt tudni kell.

- angol: középszinten elsajátítottam

- német: a német tudásom még átlagosnak sem mondható

2013. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1-4.

Van, aki csak első gimiben kezdi az első idegen nyelvet és a társalgási szintig se jut el 4 év alatt.

Minden attól függ, mennyire célirányos tanáruk van és milyen az iskola szellemisége. Van, ahol kiközösítik azt, aki kicsit is tanul és nem link, másutt meg a nemtanulás a ciki, és az, ha nincs még nyelvvizsgád elsőben.

Vannak kéttannyelvű iskolák, ahol az első évben csak a nyelvet tanítják, és utána a gimiben a tárgyak felét az idegen nyelven. azért az egy felsőfokú tudást hoz az adott nyelven.

2013. nov. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 2-t tanulok. Az egyiket emelt szinten.
2013. nov. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én kettőt tanulok jelenleg. Angolt és németet, a német az első nyelvem, emelt szinten. Angolból már középfokú nyelvvizsgám van, ezért kínszenvedés, hogy jelenleg kezdő anyagot veszünk, a németet teljesen az elejéről kezdtem szeptemberben. Középfokú német nyelvvizsga és egy emelt szintű nyelvérettségi a cél 12.-re, a felsőbb éves németesek lazán megcsinálták, ez biztató. :)

15/L (most vagyok kilencedikes)

2013. nov. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4: Nálunk felmentése volt annak, akinek volt nyelvvizsgája! Nem kellett bejárni az órára! Minek kell bejárni, ha a tudásod a többszöröse?:-o
2013. nov. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
utolsó, ez a szabály már nem él. kilencedikes vagyok, az első nyelvem egy angol, már van középfokú nyelvvizsgám. a második a német.
2013. nov. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!