Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha honvédtisztképzőn MSC-zek...

Ha honvédtisztképzőn MSC-zek (NKE-HHK). Akkor utána milyen rangba kerülhetek a magyar honvédségnél? Az kb. mekkora fizetést jelent nekem?

Figyelt kérdés

2013. nov. 23. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a fizu miatt mennél csak katonának, akkor felejtsd el és kerüld el jó messziről!
2013. nov. 23. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem azért mennék katonának, hanem azért, mert ez a terület érdekel. Emellett persze fontolóra kell vennem, hogy mennyire jövök ki belőle, kb. mennyit keresek.
2013. nov. 23. 14:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért úgy általában miért megy valaki katonának ha nem a fizu miatt? Hogy megvédje a hazáját? Na ne. Kitől tudnának megvédeni? Öt perc alatt verné szét bármilyen hadsereg a magyar honvédséget.

Azért mennek katonának, mert jól fizet, hamar nyugdíjba lehet menni, nem kell magukat agyon dolgozni, és bűntetlenül lehet a rangban alattuk állót csesztetni és kiélvezni a hatalmat (de legalább nem rendőrnek mennek, a civileket kínozni, az a másik szakma ahol az ilyen emberek lecsapódnak).

Egyébként ez a pálya egy jó választás, annak, aki elég pofátlan hozzá.

2013. nov. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kedves második hozzászóló, ha bármennyire és naprakész lennél az adott területen, hogy a korkedvezményes nyugdíjt megszüntették. Am. meg nem tudom, miért nem lehet elhinni, hogy jó emberek is mennek katonának. Én személy szerint ismerek néhány embert onnan, és kisebbségi komplexus nélküli, becsületes magyar emberek. Nem a segílybűl élnek, hanem dolgoznak valamit. + Itt tuti van szakmád, ha végeztél az egyetemmel, nem szívsz pályakezdőséged miatt mint minden mai szakmában leszámítva az info+mérnök szakokat.
2013. nov. 23. 16:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó akkor megerőltetem magam és próbálok nyitott lenni. Akkor feltételezem, hogy nem vagy lusta disznó és nem ezért mész katonának, nem is a hatalommal való visszaélés lehetősége miatt, nem azért, hogy embert ölhess, vagy fegyverekkel játszhass. Akkor miért? Te tényleg elhiszed, hogy ennek az egész katonásdinak van értelme?

Miért szeretnél katona lenni?


Persze biztos és jó fizetés, de én akkor már valami társadalmilag hasznos pályát választanák.

2013. nov. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nincs olyan munka ahol ne lehetne jót tenni (na jó, kivéve értékesítési ügynök), és nincs olyan munka, ahol ne lehetne

szemét állatnak lenni(igen, szociális munkások között is vannak rossz emberek). Nekem az az elvem, hogy mindenhova kellenek jó emberek, minden szakmába.

Mellesleg, eddig nem kaptam választ a kérdésemre, amit sajnálok. Ha valaki esetleg tudja, válaszolhatna is ;)

2013. nov. 23. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!