Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE vagy Károli pszichológia...

ELTE vagy Károli pszichológia az erősebb? Hol érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 24. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Pszichóban Károli.
2013. nov. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%
ELTE. Károli elég sokat romlott az elmúlt néhány évben. A lehetőségek is sokkal kevesebbek.
2013. nov. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ELTE-re járok, nekem is megvolt ez a kérdésfeltevésem anno. Kérdezgettem mindkét egyetemről az ismerőseimet (akik ide vagy oda jártak), mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai is. De a legfontosabb: szerintem egyikkel sem nyúlsz mellé. Mindkettő az élen jár az országban a pszichológia képzés kapcsán (is). Én azt mondom, menj el a nyílt napokra, nézelődj, kérdezz utána, és amelyik neked személy szerint szimpatikusabb, azt válaszd.


Egyébként az egyetlen mérvadó dolog, amit erre a kérdésre válaszolni tudok: az ELTE inkább kutatásorientált, több eséllyel leszel tudós, viszont ha praktizálni szeretnél majd mindenképpen, sokan inkább a Károlit ajánlják, elvileg ott a gyakorlatorientáció a jellemző.

2013. nov. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én Károlis vagyok, és megerősítem az előző hozzászóló válaszát :) ez a 2 legjobb az országban, de ha gyakorló pszichológus szeretnél lenni, akkor a Károlit ajánlom. Az meg hogy romlott az utóbbi években, nem igaz, pont hogy feljövőben van
2013. nov. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Külföldi ösztöndíj mindkét egyetemen lehetséges?

2013. dec. 14. 16:51
 6/6 anonim ***** válasza:

én is Károlis vagyok és szerintem mindkettő egyformán jó, csak másban erősek. ELTE-sek tuti több elméleti anyagot tanulnak, mint mi, szerintem több órájuk is van (már amennyire ismerősöktől hallottam).

ha a kognitív irány érdekel (az elme működése, emlékezet, gondolkodás, észlelés stb.), vagy mindenképp kutatni szeretnél, én az ELTE-t ajánlom. ha terapeuta szeretnél lenni, akkor a Károlit. de alapképzésben szerintem nem annyira számít, hogy hova jársz.

Erasmus-hely a Károlin eléggé korlátozott számban van, de érdemes az erasmusos irodában érdeklődni minden félévben, mert néha más szakoknak meghirdetett helyekre is bekerülhetsz, ha megvan a megfelelő nyelvtudásod. az ELTE-n nem tudom, hogy van ez.

2013. dec. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!