Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most vagyok 8-dikos és szeretn...

Most vagyok 8-dikos és szeretnék film vágó lenni hova menjek?

Figyelt kérdés
nem tudom ehhez milyen iskola kell, és nincs senki az ismeretségeimben aki tudna segíteni. Jó lenne ha tanácsot adnátok hogy mégis merre menjek? Mert nagyon szeretnék ezzel foglalkozni.

2013. nov. 30. 20:11
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hú, ilyet olvasni, nem is hittem volna, hogy ezt valaki megkérdezi. Őszintén örülök, hogy már ilyen fiatalon elhatározásra jutottál. :)

Íme a saját példám: én 8 osztályos gimnáziumba jártam, nem volt média óránk, vagy hasonlók. Régen nagyon sok animét néztem, nem tudom láttál e már AMV-ket. Kb. a te korodban voltam, amikor elkezdtem AMV-ket vágni, majd rájöttem, hogy ez komolyabban is érdekel. Elkezdtem csinálgatni kisfilmeket, igaz nem nagyon volt jelentéstartalmuk, vagy történetvázuk, de arra jó volt, hogy megtanuljam kezelni a kamerát meg az állványt. Szerintem ennél a szakmánál fontos, hogy ne csak a vágáshoz érts, hanem a többi részmunkához is konyíts valamennyire: világítás, kamerázás, minimális rendezési készség a történetalkotás miatt. Szóval. Jelentkeztem a Moholy Nagy Művészeti Egyetemre, de nem vettek fel. Két évet elszerencsétlenkedtem egy felsőfokú szakképzésen, ami nem is igazán érdekelt és köze sem volt a filmezéshez, de legalább bekerültem egy online szerkesztőségbe, ahol jobban kitanítottak a vágásra, kamerázásra. Szóval itt vagy 20 évesen, és eddig magamtól jutottam el odáig, hogy egy online hírportálnál vagyok videós. Emellett pályázatokra adok be anyagokat, általában sikerrel.

Ha lesz gimiben médiaórátok, az hasznodra fog válni mindenképpen. Ha meg egyetemeket nézzük, akkor ugye ott van a MOME, ami annyira nem vágásközpontú, mivel a média design szak elég szélesen felöleli az alkotói skálát. Ott van a Színház- és Filmművészeti Egyetem, ahova 5 fordulós felvételi, vágó szakot is csak 2-3 évente indítanak, szóval ha szerencséd van, mire te végzel pont indítani fognak egyet. Ott van a Kaposvári Egyetem mozgókép és médiaismeret szaka, ahol szintén több mindent tanulsz, nem csak vágást. Ott van a Pázmány kommunikáció és média szaka, ahol felveheted a videó szakirányt, bár ez nem olyan komoly. A lényeg, hogy ezek az egyetemek biztosítanak államilag támogatott férőhelyeket.

És ugyebár ott van a BKF művészeti kara, ahol tanulhatsz szintén mozgókép és médiaismeretet, vagy kameraman szakot, de kemény pénzekért, 350-450 ezer Ft/ félév.

Úgyhogy én azt tanácsolom neked, hogy sokat gyakorolj otthon, vegyél egy kis kamerát, filmezz, vágjál azokból kis sztorikat, mellette pedig ha van kedvenc filmed, akkor azokból vágj trailert úgy, mintha te akarnád megismertetni az emberekkel az adott filmet. :) (Ez egyébként filmművészetin az egyik felvételi rész is!)


Vágóprogramok: Sony Vegas (ezt könnyű használni), Edius 6 (általában hírszerkesztőségekben használják), Adobe Premier Pro (logikus felépítésű, könnyen lehet rajta vágni, de 2 óránál hosszabb filmeknél már nem tudod kimenteni az anyagot, mert összeomlik), Avid (na igen ez a leginkább bevett használatú program).


Ezeken a programokon kezdj el tanulni vagdosni, ha tényleg érdekel a szakma. Egy 35 éve a szakmában dolgozó hölgy mondta nekem, hogy a vágónak az egyetlen ismertetőjegye, hogy ezeket az alap programokat kívülről fújja. Ez alapján fogsz tudni elhelyezkedni a későbbiek folyamán, ha ezeket ismered, ugyanis mindegyik cég más-más szoftvernek a használatát fogja meghatározni, annak függvényében, hogy nekik melyikhez éri meg licensz vásárolni.

Remélem segítettem, ha bármi kérdésed van, segítség kéne, akkor írj bátran!


20/L

2013. nov. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!