Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri ebben az...

Szerintetek megéri ebben az iskolában maradnom?

Figyelt kérdés

Röviden:

Most tizedikes vagyok. Egy igen színvonalas középiskolába járok, ráadásul az egyik legnehezebb szakra. Nagyon sokan kibuknak innen, és akik átmennek egy közepes gimibe, ott négyes-ötös tanulók, míg itt három, négy, esetleg több tárgyból is bukásra álltak. Rengeteget kell tanulni, magas elvárásaik vannak a tanároknak. A kérdésem az az, hogy szerintetek megéri "végigszenvednem" ezt a pár évet? Itt ne arra gondoljatok, hogy éppen csak kettes lennék mindenből, viszont elég rossz az átlagom (3.5), bár azt mondják, ez a legnehezebb évünk. Nem lenne jobb átmennem egy másik gimibe, ahol esetleg kitűnő is lehetnék? Van abból egyáltalán valami hasznom, hogy nehéz suliba járok?

16L



2013. dec. 1. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy van. Majd meglátod az egyetemen. :-) Maradj csak, csináld végig, utólag örülni fogsz neki!
2013. dec. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, erre gondoltam én is. :)

De továbbtanulásnál nem számítanak a jegyek? Mármint a négyes ötös jobban néz ki, nem, mint a hármas négyes? :/

2013. dec. 1. 23:11
 3/8 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ!:)
2013. dec. 1. 23:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem hasznod nincs belőle, csak rosszabb lesz az átlagod,és kevesebb pontot kapsz érte, ha túl magasak az elvárásaik, de ez csak az én véleményem.
2013. dec. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*amúgy nem tudom,megéri-e.
2013. dec. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
A továbbtanulásnál, ha amúgy jól tanulsz, kevésbé fog hiányozni az az 1-2 jegy, mint amennyi hasznod lesz az egészből végeredményben. A saját bőrömön éreztem, milyen hasznos volt egy jó iskolából egyetemre menni, és sok más ismerősöm is beszámolt ugyanerről. Különben is duplázhatod az érettségi eredményt, és az meg nem iskolafüggő.
2013. dec. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 piriiiiii ***** válasza:
69%

Ha továbbtanulásról van szó, akkor figyelmebe veszik az iskola színvonalát is, és arányában veszik a dolgot. Pl egy alja suliból nem nagyon vesznek fel ötös tanulót sem egy jó egyetemre, de egy kemény, jó és híres iskolából hamarabb felvesznek egy hármas, négyes tanulót is. Illetve sok más dolog is szempont. Kérdés az is, hogy milyen fősulira, egyetemre akarsz majd menni, mert mindenhol más az elvárás.

Ne menj át másik iskolába!

2013. dec. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, honnan veszed ezeket a zöldségeket?

A felvételi rendszernek pont az a lényege, hogy pontokon alapul, és ezek között nem szerepel, hogy melyik iskolába jártál.

2013. dec. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!