Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány éves kortól tudom leigazo...

Hány éves kortól tudom leigazolni magamnak is az iskolai hiányzást?

Figyelt kérdés
2013. dec. 4. 07:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyilván 18.
2013. dec. 4. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez azért sok mindentől függ, például az osztályfőnöködtől. Nálunk 12.-ben életkortól függetlenül az volt a szokás a korábbi évekkel ellentétben, hogy ha szóltál előre, hogy aznap nem leszel, tök mindegy milyen indokkal, leigazolta. Ez nyilván a korábbi évek során kialakult bizalmi kapcsolat miatt történhetett így, meg természetesen azért, mert mindenkinek saját érdeke, hogy az utolsó évben bejárjon. Nem is élt vissza senki (!) sem ezzel a lehetőséggel.

De az is lehet, hogy az osztályfőnököd nem olyan jófej, és hiába vagy 18, akkor sem fogadja el a hiányzásod saját igazolását.

2013. dec. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a főiskolán is orvosui igazolást kellett vinni, nem írhattunk saját magunknak.
2013. dec. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
De az más. Az nem a szülői igazolás helyett van! Csak az iskolában igazolhat a szülő, és helyette maga a tanuló 18 felett. A főiskola egy munkahely, ugyanúgy nem igazolhat a szülő sem és a hallgató maga sem, ahogy a többi munkahelyen sem.
2013. dec. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nalunk az egyetemen meg az orvosit sem fogadjak el. azt mondjak hogy van 3 hianyzasi lehetoseg osszuk be... kozepsuliban sem irhattunk magunknak igazolast.
2013. dec. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
csak ha én 18 évesen még csak 11.-es leszek, és elköltöznék otthonról, akkor ugyebár más nem írhat nekem igazolást, ilyenre még a saját orvosom sem fog.
2013. dec. 4. 18:04
 7/7 anonim ***** válasza:
Ó. Hát ha nem a szüleiddel élsz, az nyilván egy teljesen más szituáció. Szerintem ezt személyesen az ofőddel tudod megbeszélni. Nyilván elfogadja majd a te igazolásodat is, feltéve, ha nem kétnaponta hiányzol, és eleve megbízhatónak ismer.
2013. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!