Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha szakiskolába járok, fel...

Ha szakiskolába járok, fel kell adnom az álmaim?

Figyelt kérdés
Elég rossz kérdés megfogalmazás,de nyolcadik osztályos vagyok,és kis városban élek,aminek közelében csak egy gimnázium van,de az nagyon-nagyon erős,és a hetedikes jegeim miatt kizárt,hogy felvegyenek,és ezen kívül csak egy szakiskola,és egy szakközépiskola található a közelben.Messzebbre nem szeretnék és nem isengednének továbbtanulni. Már elég régóta pszicholóus szerettem volna lenni,de ha nem gimnéziumba járok,akkor már nem is lehetséges? mert ha szakközépbe megyek,onnan tovább lehet menni fősulira ilyen irányzatra ugye?

2013. dec. 15. 16:48
 1/10 anonim válasza:
100%

Szakközépben szerzel egy szakmát és érettségizel, utána felsőoktatásba oda mész tovább ahova akarsz.

Tanuld azokat a tárgyakat nagyon jól amelyek számítanak majd a felsőoktatásban pszichológia felvételinél...

2013. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, szakközépbe menj. Nehezebb lesz így, mintha gimis lennél, de ha elejétől kezdve a jó érettségire hajtasz akkor menni fog.
2013. dec. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm:))) És Magyarországon hol vannak ilyen lehetőségek?Mármint ahol lehet tanulni pszichológusnak?:)
2013. dec. 15. 17:11
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Budapesten Pázmány, ELTE(de ide ne menj), Károli. Vidéken Pécs és Szeged ha jól tudom.
2013. dec. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem még Debrecenben is lehet, de nem vagyok benne biztos. Viszont az tuti, hogy az országban 6 egyetemen van ilyen képzés jelenleg (a főiskolát felejtsd el, ott ilyen nincs).


OFF: Utolsó, mi bajod az ELTE-vel?

2013. dec. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemmel semmi, csak ezzel a szakkal máshol jobban jár.
2013. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Jelöld be a gimnáziumot, hátha felvesznek, nem tudhatod.
2013. dec. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
jelölök gimnáziumot,de a tanárom elvette minden önbizalmam,mert megmondta,hogy én hülye vagyok a gimnáziumhoz és messziről felejtsem el.Tehát akkor főiskolán nem tanítanak ilyeneket,csak egyetemen,igaz?:) És esetleg kell hozzá felvenni pluszban valami szakot?:) mondjuk irodalmat vagy valami?:)
2013. dec. 15. 21:49
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak mert azt tudom,ha könyv fordító szeretne valaki lenni,akkor az angolt/vagy valamilyen nyelvet, és az irodalmat kell felvenni
2013. dec. 15. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:
Pszichológiához nem kell pluszba felvenni semmit, ráadásul alapvetően nem is lehet (nem úgy, mint a többi bölcsészképzésnél, ahol kell is minor szakot választani), csak pénzért. A mintatantervben nincs benne más, így is elég sok :)
2013. dec. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!