Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap lesz életem első...

Holnap lesz életem első (szóbeli) egyetemi vizsgája és félek. Ti hogy éltétek túl?

Figyelt kérdés
megtanultam elv mindent, de félek, mégse fog eszembe jutni vizsgán, vagy valami kacifántosat kérdeznek. szerintetek ha látja a tanár, hogy tanultam, akkor neki mennyire érdeke, h megbuktasson? vagy azért nem szoktak ilyet?
2013. dec. 16. 17:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen tárgyból?
2013. dec. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
véges matek
2013. dec. 16. 17:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem szerdán lesz első szóbeli vizsgám és tökre várom. De amúgy nem fog megbuktatni, akkor szoktak megbuktatni, ha tényleg semmit nem tudsz.
2013. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
hát akkor buktat meg, ha valami alapvető dolgot nem tudok. csak sajnos fogalmam sincs neki mi az alapvető és mi nem :D
2013. dec. 16. 17:34
 5/11 anonim ***** válasza:

Én matek szakra jártam, te nem tudom milyen szakra.

Nálunk az volt az alap, hogy minden tételt és definíciót ki kell tudni mondani, ami az adott témakörhöz tartozik. Ha ez nem megy, akkor bukás, ha megy, akkor a továbbiak döntik el a jegyedet.

Bár érdemes lett volna előzőleg utánakérdezni, hogy nálatok mi számít alapvető dolognak.

2013. dec. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
matekszakra járok én is. ki tudom mondani a definíciókat, tételeket, tudom őket bizonyítani is. ami elhangzott órán azt tudom. vagyis most. de hogy ott is tudni fogom-e az kérdéses. :(
2013. dec. 16. 18:40
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Érettségin már szóbeliztél, ez sem más. Megtnaulod az anyagot, kiöltözöl, elmondod szépen és viszontlátás. Ott sem fognak ritálisan kivéreztetni, ha valamit nem tudsz.
2013. dec. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
de ott ismertem a tanárokat :D mondjuk emelten ott sem. meg van 3 nyelvvizsgám is, de mégis izgulok :D de mondjuk tényleg tudom az órait, talán bukás nem lett :D
2013. dec. 16. 19:44
 9/11 anonim ***** válasza:
55%
Nem bántásból mondom, de túlrinyálod az egészet.
2013. dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Simán, még ötöst is kaptam, pedig azt hittem lehetetlen:P


Szerintem kicsit túl van misztifikálva ez a dolog. A tanárok túlnyomó többsége teljesen normális, és reálisan osztályoz.

A legtöbb "mindent tudtam, mégis megbuktatott", "direkt olyanokat kérdezett, ami sehol nem volt a könyvben" stb. dolgok nagy része nem igaz, csak a diáknak könnyebb a tanárt szidni, mint bevallani, hogy ő volt a hülye.


Vizsgáztam már pár olyan tanárnál, akiről nagyon rossz dolgok terjengtek, mégis mindegyik teljesen normális volt.

Szóbeli vizsgán életemben egyszer ért igazságtalanság, akkor is 1!!! jeggyel kaptam rosszabbat, mint amit szerintem érdemeltem volna. Tehát nem a "mindent tudtam, de megbuktatott" kategória.


Ne parázzál, tök felesleges. Ha megtanultad, majd ott eszedbe jut. Ha normálisan elő tudod magad adni, akkor nem lesz semmi gáz.

2013. dec. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!