Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan és milyen tantárgyakat...

Hogyan és milyen tantárgyakat tanítanak a Waldorf iskolákban? Tényleg olyan buták azok a gyerekek, akik ezekbe az általános iskolákba járnak?

Figyelt kérdés
Olyan rosszakat írnak a Waldorf iskolákról,hogy az már nem semmi!Egyik tanárom is mesélte,hogy ismerősének fia is odajár..és mit csinálnak??A szőnyegen szórakozgatnak XD MILYEN ISKOLA EZ,KÉRDEM ÉN??Hát szánalmas..:S
2009. nov. 25. 18:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%

Ki mondja ezt? A Waldorf nagyon jó, és jó eredményeket hoz. Nme attól leszel okos, hogy egészt nap hátratett kézzel kuporogsz egy padban. Hamarabb attól, ha tevékenyen oldassz meg feladatokat. Akár a szőnyegen kuporogva. Te hol írod a leckét? Én ötös tanuló voltam, és mindig a szőnyegen írtam.

Nem attól jó egy iskola, hogy unalmas!


"A Waldorf típusú alternatív pedagógiai irányzat lényege, hogy a gyermekek életkori sajátosságai határozzák meg a tanítási módszert és a tananyagot. Ennek célja, hogy a gyermekeket koruknak megfelelően, testi és szellemi fejlődésüket elősegítve oktassa."


Ha több érdekel, a Waldorf.lap.hu-n tájékozódhatsz. Attól még lehet jó, hogy nem ismered?!

Te nem oda jársz, ugye? A waldorfosok nyitottabbak ennél.

2009. nov. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

waldorf_isk_kerettanterv.rtf


ezt keresd meg, és itt egészen részletesen elolvashatod. Ilyen tájt vannak a nyílt napok a Waldorf iskolákban(is)

2009. nov. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
a waldorf. lap. hu-n keresd az előzőt bal oldalon a Waldorf pedagógia cikk nyolcadik sorában, és le tudod tölteni.
2009. nov. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem készülök ide.Ezen az oldalon is láttam egypár szép állítást..kíváncsi voltam,hogy igaz-e,amit ők állítanak,vagy csak jó kipletykálni egy iskolát!És mostmár megkaptam a kérdésre a választ:) KÖSZÖNÖM,KEDVES 1. VÁLASZOLÓ:) én az asztalnál ülve irok házit,bár már próbáltam a szőnyegen is,nekem nem volt kényelmes:P persze mindenkinek más az ízlése..:)(: ha nem lenne más,akkor mindenki ugyanazért a fiúért v. lányért versengene:S meg ugyanazokért a sulikért..:P
2009. nov. 25. 19:30
 5/22 anonim válasza:
10%
fszszopás, fafaragás, ratyi tánc,olvasás ?! minek ilyen szr az csak a parasztoknak való! inkább tanuljanak meg kapálni az a csuhéé:D de látom a kérdező is jó véleménnyel van a waldorfosokról: D . De én valahol majdnem sajnálom azt a sok szerencsétlent aki bemegy és azt a sok retardot aki kijön... 1 MAJDNEM 2 ez van ciki...xD
2010. jún. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
11%
U.i: ne dőlj be az ilyen faszparasztoknak mint az első... nagyon tudom sajnálni szerencsétlent férevezetett segglyuk öntelt fszszopó ősökkel a háta mögött...
2010. jún. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem tudom.Nekem majd akkor lesz jó véleményem arról az iskoláról,ha látom..de mivel nem fogom látni,ezért nincs jó és rossz véleményem róla:/ igazad lehet,utolsó előtti:S
2010. jún. 30. 19:51
 8/22 anonim ***** válasza:
43%
Khm legalább 2 ember tisztában van az igazsággal én waldorfa járok azaz jártam végre eljutott a szüleimig hogy elakarok menni onnan 2. ban mentem át a waldorfba és nagyonagyot csalódtam benne oké hogy mozgunk(ami a ratyi táncot(euritmia) és a mozgás órát jelenti) meg oké hogy rajzikálunk és festünk mint a kiscsoportos óvodások de nemtanánulunk 1 betütse másodikban jönek a betük 4.-ben az ABC és a szorzó táblát mainapig nemtudom rendesen pedig 6.-ba megyek ojanokat hallotam h 1.-ben homokozás óra volt! sajnálom magam és minden mási kwaldorfost akinek annyira elveték ár ott az eszét hogy azthszi jó ls tetszik neki! (sorry ha sok a hejesírási hiba de énmég aztsem tanultam meg)
2010. aug. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
62%
elnézést a lényeget kihagytam 4.-ben a padtárasm kérdezi tölem h hogyírják 663-at v mennyit már nemtom pontosan ha 2.-ig nemjártam volna rendesbe akkor nemtudnék olvasnise nemennyen oda senki bekéne tiltani felkéne jelenteni őket mert miaz már hogy euritmiát tanulunk de matokot meg csakúgy összevissza hébe óba
2010. aug. 7. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak köszönöm:)
2010. aug. 7. 23:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!