Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Rendőrtiszti főiskolához is...

A Rendőrtiszti főiskolához is kell erőléti?

Figyelt kérdés

Nem közúti rendőrnek akarok menni, hanem vagy valamilyen irodistás munkának, vagy nyomozónak de van még több szakterület rendőrtisztin. Mindenkinek a közúti rendőr jut eszébe, pedig úgy hallottam nem is muszáj olyan nagy erőnléti, hogy pl nem nyomsz 100 fekvőt meg a 70 kilóba 10x akkor nem vesznek fel.


Aki Rendőrtisztire ment és nem sima közúti rendőrnek amiket látni, annak hogy volt? Milyen ez?



2013. dec. 23. 15:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nyomozó is járőrként kezd tudtommal,és egy nyomozó is átesik úgy tudom ugyan azon az erőnléten mint egy járőr.

Viszont azt elmondhatnád hogy milyen Nyomozó akarsz lenni?

Mert nem mind1 hogy Gyilkossági Nyomozó vagy Bűnügyi nyomozó,pontosan ezeket nem tudom de tavaly voltam rendőrségen ilyen bemutatón ahol volt 3 nyomozó,és ők csak Rendészeti Szakközépiskolát végeztek és bűnügyek után nyomoznak,vagy inkább helyszínelnek mert pont ugyan olyan táskájuk van mint a CSI-ben szokás látni (TV Sorozat).

Na ott elmondták hogy 3-4 évig járőr valaki,és ha látják hogy értené a dolgát felkinálnának neki egy ilyen iskolát,kb 3-4 hónap ha jól emlékszek és utánna ő is közéljük tartozna,rangja úgy tudom maradna Őrmester de elvileg civi ruhában lenne,de elvileg nem Gyilkosságokat nyomoznak ki :)

Viszont a rendőrtisztit nem tudom,mivel fősüli valószínüleg eléggé nehéz lesz majd :)

2013. dec. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

aki tiszt lesz az iskola elvégzése után, az nagyrészt irodai munkát fog csinálni. de itt is a felvételihez és az iskola elvégzéséhez azért hozzájárul a fizikai erőnléti vizsga, plusz ha jól tudom, az állományban lévő rendőröknél is van bizonyos időközönként egy fizikai felmérő.

az RTK-ra a fizikai felvételi követelményeket itt találod:

[link]

2014. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!