Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Siketeknek jobb, ha speciális...

Siketeknek jobb, ha speciális iskolába járnak, mint rendesbe?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
87%

Ez egy nagyon jó kérdés, én is gondolkodtam ezen, bár nem pont siketekkel, hanem úgy általánosságban mindenféle fogyatékossággal kapcsolatban. Egyrészt (mint egészséges gyerekek anyukája szerint) szerintem hasznos lenne, ha a gyerekek iskolájában lenne ilyen-olyan fogyatékkal élő, hiszen ők is a társadalmunk részei, a gyerekek megtanulnák jobban elfogadni, továbbá megtanulnák, hogy milyen nehézségekkel kell szembe nézniük, hogyan tudnak segíteni.

A fogyatékkal élőknek annyiból lenne jobb, hogy nem lennének kirekesztve, a mindennapi életben úgyis közöttünk kell boldogulniuk.


Másrészt meg ha fogyatékos gyerekem lenne, akkor kérdés, hogy egy speciális iskolában nem kapna-e szakszerűbb segítséget, megfelelő fejlesztést, mint egy olyan helyen, ahol a tanárnőt az átlag gyerekek átlag problémáinak kezelésére tanították meg, és nincs akkora tudása, tapasztalata, hogy megfelelően tanítson egy olyan gyereket, akinek speciális igényei vannak.

2013. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
a siketeknek nagyon fontos lenne a saját nyelvüket, a jelnyelvet megtanulni és alkalmazni, hiszen szájról olvasással a szöveg 30-40%-a vehető ki, de sajnos még a külön siketeknek fenntartott iskolában sem folyik jelnyelvi oktatás, holott 2009 óta önálló nyelvként ismerik el. Magyarország nagyon le van maradva ebből a szempontból.
2013. dec. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
,,Laikus"vagyok mert egészséges a gyerekem.De el nem tudom képzelni,hogyan értené meg a gyermek a leadott tananyagot,ha nem hallja és ,,rendes"iskolába jár.A leterheltség és a gyors információ leadás miatt,különben is még a halló gyerekek szinte zöme, alig tud lépést tartani a tanárral az órák alatt is.Ha bővebben leírnád,hogyan gondolod?
2013. dec. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
szerintem sokkal jobb ha speciálisba
2014. jan. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs siket ismerősöm, de egy tanárom sokat tud a kérdésről (nyelvészetet tanulok, ő foglalkozik a kérdéssel, stb.), és ő mondta, hogy nálunk itthon elég rosszak a speciális iskolák. Egy siket lehet jó képességű, de még mindig él az a hozzáállás, hogy megtanítják őket beszélni, aztán jó lesz nekik az is, menjen azzal valami egyszerű munkára. Kevés jut közülük egyetemre, és akik oda jutnak, ott is gondok vannak, mert nem tudja minden egyetem biztosítani a tolmácsot, stb. (Elvileg x óra tolmácsot kap ingyen, de azzal a félév fele se jön ki.) Van siket hallgatónk, de én nem ismerem, csak mondták, hogy ez probléma. Szóval ha hétköznapi iskolába jár, ott talán magukat a tananyagokat is jobban megtanulja.
2014. febr. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal jobb. A hallásérült iskolával nem jut messzire; továbbtanuláshoz szükséges az integráció. Hogy be tudjon illeszkedni, abban a hallókészülés és az utazópedagógusok segítenek.
2014. márc. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!