Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi történik, ha 0 kreditem...

Mi történik, ha 0 kreditem lesz félévkor?

Figyelt kérdés

A történet a következő:

Szeptember óta a BGF-PSZK-ra járok pénzügy-számvitel felsőoktatási szakképzésre (FOSZK), államilag támogatottra.

Rájöttem, hogy ez engem egyáltalán nem érdekel, teljesen más irányba szeretnék továbbtanulni jövő szeptembertől.

Kb október óta be sem járok a suliba, a 2. vizsgaidőszakban egyik ZH-t sem írtam meg.

Persze nem itthon ülök, hanem dolgozom. Sikerült még november közepén egy jó diákmunkát találnom, és majd szeptemberben egy másik suliban szeretném előlről kezdeni a felsőoktatási tanulmányaimat.


A kérdéseim a következők lennének:

1. 0 kreditem lesz félévkor - kifognak rúgni, vagy önköltségesre átraknak, vagy semmi sem fog történni?

2. A második félévben is bent szeretnék maradni, hogy megmaradjon a hallgatói jogviszonyom a diákmunka miatt. Viszont jövőre ugye másik iskolába megyek, akkor ki kell fizetnem a 2 félévet? Mert úgy tudom, hogy ha valami államilag támogatott képzésen tanul, és abbahaggya, akkor ki kell fizetnie a tandíjat, mint ha önköltségesre járt volna. Vagy olyat is hallottam, hogy csak az 50%-át kell kifizetni, tehát ha 2 félévet jártam oda, akkor csak 1 félévet kell kifizetnem. Melyik az igaz, vagy hogyan működik ez?


Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. dec. 26. 17:07
 1/4 anonim ***** válasza:

1, olyan nincs hogy 2. vizsgaidőszak és még december van (2 vizsgaidőszakod majd nyáron lesz/lenne)

2. Semmi sem történik ha félévkor 0 kredited van mert évente egyszer júniusban nézik az eltelt 2 félévben hogy teljesített az adott hallgató, úgyhogy most semmi sem történik, be tudsz iratkozni simán 2. félévre is államira.

3. mivel államis vagy és az állam által finanszírozott féléveket fogyasztod, ha beiratkozol 2 félévre onnantól nincs visszaút, ha nem teljesíted az előírt krediteket (márpedig nem fogod az első félévből kiindulva) akkor fizetned kell az addig elhasznált félévek tandíjának az 50%-át, azaz 2 félévet használtál el, akkor egy félév árát kérik vissza tőled.

4. ha meggondolod magad én nem iratkozol be a 2 félévre akkor még türelmi időn belül vagy semmit sem kell visszafizetned viszont februártól nincs hallgatói jogviszonyod ugrott a diákmunka.

Egyéb választási lehetőséged nem igazán van..

2013. dec. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. dec. 26. 18:25
 3/4 anonim ***** válasza:
"be tudsz iratkozni simán 2. félévre is államira." - hogy tudna? Ahhoz minimum kreditszamot teljesiteni kell/felev, az egyetem nem tart ingyeneloket, akik semmit nem csinalnak.
2013. dec. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Előttem szóló 2 félévente (év végén júniusban) vizsgálják felül az intézmények, hogy ki hogy teljesített nem félévente ezért tud beiratkozni első félév után államira akkor is ha nem teljesít semmi sem, ezért igen meglepő de 0 teljesített kredittel is lehet állami ösztöndíjas továbbra is 2. félévben...ahhoz hogy valaki államiról kibukjon az elmúlt 2 lezárt félévben az adott szak mintatanterve szerint előírt krediteknek az 50%-át kell megszerezni...
2013. dec. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!