Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskola választás. Nyakamon...

Főiskola választás. Nyakamon a jelentkezési időszak, de nem tudom, hogy merre tovább?

Figyelt kérdés
Mindenképpen az angollal szeretnék foglalkozni, de anglisztika kizárva. Felesleges "divatszaknak" tartom, amire nem éri meg befektetni sem tudást, sem pénzt. (Ne kövezzetek meg, amiért így gondolom). Arra gondoltam, hogy angol tanári szakra mennék (másik választottam az angol mellé a történelem lenne), viszont nem akarok kicsikkel foglalkozni. Sokkal jobban vonz az idősebb gyerekek (mondjuk 14 felett) vagy a felnőttek oktatása. (Angolt tanítok ismerősöknek ingyen, különórákon és imádom). A kérdésem az lenne, hogy melyik felsőoktatási intézménybe adjam be a jelentkezésemet, mert bármelyik sulit nézem Nyíregyi Főiskola, Tanítóképző (Református Hittudományi Egyetem most már), mindenhol csak tanító szakot találok, én viszont tanár szeretnék lenni, nem tanító. Ja, gondolom az leesett, hogy Debrecen és környéke jöhet csak szóba, mert közben dolgoznék is Debrecenben és levelezőre járnék. (már van egy diplomám, azzal dolgozok). Ötletek? Előre is nagyon szépen köszönöm.

2013. dec. 29. 15:54
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy a DE lesz az első helyen, de kell több opció, azaz több iskola is, mert a DE-n elég húzós a ponthatár.
2013. dec. 29. 16:00
 2/4 anonim ***** válasza:
Osztatlan tanári képzés van, angol - akármi szakpárra kell jelentkezned. Mellesleg nem hiszem, hogy nagyon húzósak lesznek a ponthatárok, nincs tömeges jelentkezés a tanári szakokra.
2013. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nézd olyan sok egyetem/főiskola nincs Észak-kelet Mo-n.

EKF

ME BTK

ezeken is indíthatnak angol-töri szakot...más felsőoktatási intézmény nincs is a környéken az általad említetteken kívül még persze.

2013. dec. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Esetleg más szak, ahol tanítanak angolt, de nem anglisztika?
2013. dec. 29. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!